فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید اینجا کلیک کنید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دلایل طلاق عاطفی در میان زوج های جوان

دلایل طلاق عاطفی در میان زوج های جوان

ویرایش: 1392/11/9
نویسنده: f_ebrahimi

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای وزارت جوانان از افزایش آمار طلاقهای عاطفی در بین زوجهای جوان خبر داد و گفت: تغییر در سبک زندگی و گرایش به فردگرایی از مهمترین دلایل طلاقهای عاطفی در میان نسل جوان کشور است.

محمد تقی حسن زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب گفت: طلاق های عاطفی بحران جدی نسل جوان و زوج های جوان کشور است که توجه به فرهنگ غربی و تغییر در سبک زندگی از مهمترین دلایل طلاق های عاطفی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از سریال های ماهواره تبلیغ فردگرایی و زندگی مجردی را می کنند، گفت: در حال حاضر نسل جوان کشور تمایل به زندگی مجردی دارند و بسیاری از زوج ها نسبت به یکدیگر بی تفاوت شده و آنها دچار طلاق عاطفی شده اند.

حسن زاده درباره اینکه آیا تحقیق خاصی از سوی مرکز روی دلایل افزایش طلاق های عاطفی انجام شده است، گفت: هنوز این تحقیق انجام نشده ولی وزارت جوانان مطالعات گسترده ای در حوزه های مختلفی همچون هویت دینی، ملی انقلابی، روابط خانوادگی، سلامت اخلاق و تربیت، ارزش های اجتماعی، آموزش و پژوهش، بهداشت و سلامت، جمعیت و مهاجرت، اوقات فراغت، ازدواج و طلاق، تربیت بدنی، رسانه، مشارکت های شهروندی انجام داده است.

افزایش گرایش جوانان به زندگی مجردی

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره آمار جوانانی که به صورت مجردی زندگی می کنند، گفت: نمی توان تعداد دقیق جوانانی که زندگی مجردی دارند را اعلام کرد، اما آنچه که از نتایج تحقیقات بدست آمده آن است که جوانان تمایل به زندگی در خانواده ندارند و تمایل بیشتر آنها به زندگی مجردی است. در این حوزه خانواده ها برای بازگرداندن جوانان به نهاد خانواده باید تلاش کنند.

به گفته حسن زاده در حال حاضر براساس آخرین سرشماری تعداد جوانان دختر در گروه سنی 20 تا 24 سال که بهترین گروه سنی برای ازدواج است، بیشتر از اقایان است که باید برنامه ریزیهای لازم برای این گروه سنی به منظور افزایش آمار ازدواج انجام شود. از سوی دیگر باید برای حل مشکلات جمعیتی روند افزایش طلاق را کنترل و توسعه ازدواج بهنگام و آسان را در دستور کار قرار داد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دلایل طلاق عاطفی در میان زوج های جوان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: افزایش آمار طلاقهای عاطفی ، سبک زندگی ، گرایش به فردگرایی ، نسل جوان کشور ، بحران جدی نسل جوان ، زندگی مجردی ، افزایش آمار ازدواج