فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

يک نسخه خانگي براي زيبايي چشم‌ها

يک نسخه خانگي براي زيبايي چشم‌ها

ویرایش: 1392/11/21
نویسنده: f_ebrahimi
از مهماني يا گشت‌و‌گذارهاي دوستانه وسط هفته هميشه گريزانم چون بعد از يک روز سخت کاري و بودن در فضاي بيرون از خانه و زير نورآفتاب يا ساعت‌هاي طولاني خيره ماندن به مانيتور رايانه،‌ هميشه چشمانم خسته و قرمز است...

اطرافيان مدام مي‌گويند چرا چشمانت قرمز شده؟ گاهي که مجبورم در مراسمي شرکت کنم، دنبال راه‌حلي مي‌گردم تا اين قرمزي و التهاب را از بين ببرم. تاکنون دوستان و اطرافيان و حتي برخي پزشکان راه‌حل‌هاي بسیاری به من پيشنهاد کرده‌اند که برخي بي‌تاثير بوده و برخي ديگر کم و بيش موثر بوده است. اين مطلب، نگاهي مي‌اندازد به رايج‌ترين دستورالعمل‌هاي خانگي و برخي توصيه‌هاي طب سنتي براي رفع اين مشکل نسبتا شايع.

1. کمپرس بابونه: بابونه را دم کنيد و بعد از صاف کردن، بگذاريد در يخچال خنک شود. 2 تنظيف را در اين محلول بخيسانيد و آب اضافي‌ا‌ش را بگيريد. بعد براي 10 دقيقه کمپرس‌ها را روي چشمانتان بگذاريد. بابوبه درمان مناسبي براي سردردهاي عصبي هم است و مي‌توانيد وقتي سردرد داريد، با روغن گياه بابونه پيشاني خود را ماساژ دهيد.

2.کمپرس چاي سياه: 2 قاشق غذاخوري چاي سياه را در مقدار اندکی آب‌جوش دم کنيد و اجازه بدهيد نيم ساعت باقي بماند. بعد آن را صاف کنيد. تنظيف را در آن خيس کنيد و بعد از آنکه آب اضافي‌اش را گرفتيد، 10 دقيقه روي چشمانتان بگذاريد.

3. پاشويه: در کف پا مناطق حساسي وجود دارد که سبب هوشياري فرد مي‌شود. شستن و ماساژ پاها به‌خصوص ساق پا، قوزک، پاشنه و کف پا موجب مي‌شود خستگي‌شان تا حد زيادي در برود. 2 تشت را از آب پر کنيد. يکي با آب سرد و يکي با آب گرم. ابتدا 45 ثانيه پاهايتان را در تشت آب سرد بگذاريد و بعد 3 دقيقه در آب گرم بگذاريد. همزمان پاهايتان را ماساژ دهيد. اين کار را 3 مرتبه تکرار کنيد.

4. پماد خاک ‌رس سفيد: برخلاف خاک رس سبز که قابض است، خاک رس سفيد با بيشتر پوست‌ها سازگاري دارد و افرادي که پوست‌هاي حساسي دارند، مي‌توانند از مواد معدني غني اين خاک بهره‌مند شوند. يک قاشق سوپخوري خاک رس سفيد پودر شده را با آب مخلوط و خميري ضخيم درست کنيد. خمير گل‌ رس را در تکه‌اي گاز استريل، قرار دهيد و آن را روي پلک‌هايتان بگذاريد و اجازه دهيد 20 تا 40 دقيقه بماند.

5. برش خيار: چشمانتان را ببنديد، برشي خيار روي چشمانتان بگذاريد و 15 دقيقه استراحت کنيد. اين کار موجب از بين رفتن سياهي اطراف چشم شده و خستگي و سرخي چشم را هم برطرف مي‌کند.

6. کمپرس شير: اگر زير چشمانتان سياه شده، کمپرس شير کم‌چرب را امتحان کنيد. تنظيفي را در شير بخيسانيد و 10 دقيقه روي چشمانتان بگذاريد.

7. شستشو با آب خنک: ساده‌ترين کار اين است که بعد از يک روز سخت کاري، صورت و چشمانتان را با آب خنک بشوييد ولی اگر نمي‌توانيد به تمام صورت آب بزنيد، قطعه‌اي يخ را داخل دستمال بگذاريد و چند دقيقه‌اي روي چشمانتان قرار دهيد.

8. سيب‌زميني: اگر زير چشمانتان سياه شده، ورقه‌هاي نازکي از سيب‌زميني خام را 15 دقيقه روي چشم‌هايتان بگذاريد.

9. قطره استريل چشم: فروش اين قطره در همه داروخانه‌ها بدون نسخه است. بعد از شستشو، داخل پلک پايين خط چشم آبي يا سفيد بکشيد تا سفيدي چشمانتان بيشتر به نظر برسد.

10. ترک سيگار: اگر زير چشمانتان سياه شده يا گود رفته و خسته به‌نظر مي‌رسد، يعني کارتان زياد است، تغذيه خوبي نداريد يا سيگار مي‌کشيد. پس عادت‌هايتان را تغيير دهيد. براي پوشاندن اين کبودي مي‌توانيد از کرم پودر و پنکيک با رنگ مکمل استفاده کنيد. اگر کبودي به رنگ قهوه‌اي است، کرم‌پودر صورتي، اگر بنفش است کرم‌پودر زرد و اگر آبي است کرم‌پودر نارنجي انتخاب کنيد.


منبع: www.salamat.ir
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره يک نسخه خانگي براي زيبايي چشم‌ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کمپرس بابونه ، سردردهاي عصبي ، کمپرس چاي سياه ، پاشويه ، شستن و ماساژ پاها ، پماد خاک ‌رس سفيد ، برش خيار ، کمپرس شير