فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درباره ناخنک چشم چه می دانید؟

درباره ناخنک چشم چه می دانید؟

ویرایش: 1392/11/24
نویسنده: f_ebrahimi
یک فوق‌تخصص چشم گفت: ناخنک چشم بافتی اضافی در سفیدی چشم است که در صورت بزرگ شدن روی قرنیه را گرفته و موجب تاری دید، سوزش و خارش می‌شود.

محسن بهمنی کشکولی فوق تخصص چشم اظهار داشت: گاهی اوقات یک بافت اضافی در سفیدی چشم و در کنار قرنیه (بخش رنگی چشم ) به‌وجود می‌آید که معمولاً دلیل آن مشخص نیست و در بین پزشکان به ناخنک چشم معروف است. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه نور آفتاب، هوای خشک و گرم، گرد و غبار و زمینه ارثی می‌تواند در ایجاد ناخنک چشم نقش داشته باشد افزود: در مراحل اولیه این عارضه علامتی ندارد اما به مروز موجب ایجاد خارش، سوزش و قرمزی چشم می شود تا حدی که در موارد پیشرفته ناخنک بخش عروقی قرنیه را درگیر کرده و باعث تاری دید می شود.

این فوق تخصص جراحی چشم در مورد راهکارهای درمانی خاطرنشان کرد: در مراحل اولیه قطره‌های چشمی می تواند التهاب، قرمزی و ناراحتی چشم را کنترل ‌کند اما درصورت درگیری قرنیه و بزرگ شدن ضایعه تا حدی که امکان استفاده از دارو وجود نداشته باشد یا مشکلات زیبائی، این ضایعه باید با عمل جراحی برداشته شود.

بهمنی کشکولی بازگشت مجدد این بیماری را یکی از مشکلات دانست و افزود: براساس مطالعات انجام شده، این عارضه در نیمی از بیماران که تحت جراحی برای برداشتن ناخنک قرار گرفته‌اند دوباره عود کرده است و برای کاهش میزان عود از داروهای ضد رشد ناخنک در حین عمل و یا پس از آن استفاده می‌شود.

وی به افرادی که دچار عارضه ناخنک می‌شوند توصیه کرد تا از عینک استاندارد ضدآفتاب استفاده کرده و از حضور در مناطق پر گرد و غبار بپرهیزند.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درباره ناخنک چشم چه می دانید؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ناخنک چشم ، بافتی اضافی در سفیدی چشم ، تاری دید ، قرنیه ، نور آفتاب ، هوای خشک و گرم ، گرد و غبار ، زمینه ارثی