فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

لباس‌هایی برای چند میلی‌ثانیه سریعتر!

لباس‌هایی برای چند میلی‌ثانیه سریعتر!

ویرایش: 1392/11/26
نویسنده: f_ebrahimi
در مسابقات سوچی امسال اسکیت بازان آمریکایی از جدیدترین تکنولوژی روز در لباس‌های خود استفاده می‌کنند.
در بازی‌های المپیک سوچی امسال اسکیت بازان آمریکایی از لباس‌های جدیدی استفاده می‌کنند که به آنها کمک می‌کند سریعتر حرکت کنند حتی در حد چند میلی‌ثانیه!

به گزارش ایسنا، در المپیک زمستانی امسال تنها ورزشکاران نیستند که از توانایی‌های خود رونمایی می‌کنند، بلکه تکنولوژی‌های جدید نیز امسال در سوچی رونمایی می‌شوند. در هر المپیک زمستانی از تکنولوژی‌های جدید و ابزارهای پیشرفته‌ای استفاده می‌شود.

یکی از این تکنولوژی‌ها استفاده از لباس اسکی است که بوسیله محققان آمریکایی طراحی شده است.


طی دو سال تحقیقی، در کمپانی under Armour و Lockheed Martin لباس‌های جدیدی را برای اسکیت بازان آمریکایی طراحی کردند. این لباس‌ها ممکن است در حد میلی ثانیه سرعت ورزشکاران را بالا ببرد. ظاهر این لباس‌ها نسبت به لباس‌های قبل تفاوت کرده است.

این لباس‌های جدید مشکی هستند و با لباس‌های قدیمی آبی آمریکایی‌ها متفاوت هستند. این لباس ها به اسکیت بازان کمک می‌کند تا راحت‌تر به هدف خود برسند.

کوین هالی، از کمپانی under Armour می‌گوید: امروزه در مسابقات یک هزارم یا یک صدم ثانیه نیز بسیار مهم است. ما از پنج ماده مختلف برای ساخت این لباس‌های جدید استفاده کردیم. بعد از تحلیل میزان مقاومت هوا در مقابل اسکیت بازان ما بیش از 100 ماده و 250 ترکیب مختلف را آزمایش کردیم. ما تلاش کردیم از موادی استفاده کنیم که مقاومت هوا را کاهش دهد.

دریچه‌ای که در قسمت ستون فقرات این لباس قرار دارد، جریان هوا را افزایش می‌دهد و باعث کاهش حرارت بدن اسکیت بازان می‌شود. حفره‌هایی که در قسمت کلاه، شانه‌ها و دور ران‌ها قرار دارند، سبب می‌شوند که لباس آیرودینامیک شود و ورزشکار بتواند با سرعت بیشتری در باد حرکت کند. پارچه صاف و نرمی که در قسمت ران این لباس به کار رفته 65 درصد از اصطکاک می‌کاهد.

برای طراحی این لباس از حرکات ورزشکاران عکسبرداری شده و لباس‌های طراحی شده بر بدن مانکن‌ها در شرایط سخت و در تونل‌های باد مورد آزمایش قرار گرفته‌اند.

لباس‌های جدید پویایی را در بازی‌های المپیک امسال افزایش می‌دهند و رونمایی از آنها جالب توجه خواهد بود. این تکنولوژی توانایی ایجاد تغییرات زیاد در ورزش اسکیت سرعت را دارد.

شرکت under Armour پیش از این با کمک عکسبرداری از حرکات ورزشکاران لباس‌هایی را برای اسکی بازان نیز طراحی کرده بود.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره لباس‌هایی برای چند میلی‌ثانیه سریعتر! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اسکیت بازان آمریکایی ، بازی‌های المپیک سوچی ، تکنولوژی‌ ، لباس اسکی ، سرعت ورزشکاران ، میزان مقاومت هوا ، لباس آیرودینامیک