فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک نسخه خانگی برای زیبایی چشم ها

یک نسخه خانگی برای زیبایی چشم ها

ویرایش: 1392/12/3
نویسنده: f_ebrahimi

1 - کمپرس بابونه
بابونه را دم کنید و بعد از صاف کردن، بگذارید در یخچال خنک شود. 2 تنظیف را در این محلول بخیسانید و آب اضافی ا ش را بگیرید. بعد برای 10 دقیقه کمپرس ها را روی چشمانتان بگذارید. بابوبه درمان مناسبی برای سردردهای عصبی هم است و می توانید وقتی سردرد دارید، با روغن گیاه بابونه پیشانی خود را ماساژ دهید.

2 - کمپرس چای سیاه
2 قاشق غذاخوری چای سیاه را در مقدار کمی آب جوش دم کنید و اجازه بدهید نیم ساعت باقی بماند. بعد آن را صاف کنید. تنظیف را در آن خیس کنید و بعد از آنکه آب اضافی اش را گرفتید، 10 دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

3 - پاشویه
در کف پا مناطق حساسی وجود دارد که موجب هوشیاری فرد می شود. شستن و ماساژ پاها به خصوص ساق پا، قوزک، پاشنه و کف پا باعث می شود خستگی شان تا حد زیادی در برود. 2 تشت را از آب پر کنید. یکی با آب سرد و یکی با آب گرم. ابتدا 45 ثانیه پاهایتان را در تشت آب سرد بگذارید و بعد 3 دقیقه در آب گرم بگذارید. همزمان پاهایتان را ماساژ دهید. این کار را 3 مرتبه تکرار کنید.

4 - پماد خاک رس سفید
برخلاف خاک رس سبز که قابض است، خاک رس سفید با بیشتر پوست ها سازگاری دارد و افرادی که پوست های حساسی دارند، می توانند از مواد معدنی غنی این خاک بهره مند شوند. یک قاشق سوپخوری خاک رس سفید پودر شده را با آب مخلوط و خمیری ضخیم درست کنید. خمیر گل رس را در تکه ای گاز استریل، قرار دهید و آن را روی پلک هایتان بگذارید و اجازه دهید 20 تا 40 دقیقه بماند.

5 - برش خیار
چشمانتان را ببندید، برشی خیار روی چشمانتان بگذارید و 15 دقیقه استراحت کنید. این کار باعث از بین رفتن سیاهی اطراف چشم شده و خستگی و سرخی چشم را هم برطرف می کند.

6 - کمپرس شیر
اگر زیر چشمانتان سیاه شده، کمپرس شیر کم چرب را امتحان کنید. تنظیفی را در شیر بخیسانید و 10 دقیقه روی چشمانتان بگذارید.

7 - شستشو با آب خنک
ساده ترین کار این است که بعد از یک روز سخت کاری، صورت و چشمانتان را با آب خنک بشویید ولی اگر نمی توانید به تمام صورت آب بزنید، قطعه ای یخ را داخل دستمال بگذارید و چند دقیقه ای روی چشمانتان قرار دهید.

8 - سیب زمینی
اگر زیر چشمانتان سیاه شده، ورقه های نازکی از سیب زمینی خام را 15 دقیقه روی چشم هایتان بگذارید.

9 - قطره استریل چشم
فروش این قطره در همه داروخانه ها بدون نسخه است. بعد از شستشو، داخل پلک پایین خط چشم آبی یا سفید بکشید تا سفیدی چشمانتان بیشتر به نظر برسد.

10 - ترک سیگار
اگر زیر چشمانتان سیاه شده یا گود رفته و خسته به نظر می رسد، یعنی کارتان زیاد است، تغذیه خوبی ندارید یا سیگار می کشید. پس عادت هایتان را تغییر دهید. برای پوشاندن این کبودی می توانید از کرم پودر و پنکیک با رنگ مکمل استفاده کنید. اگر کبودی به رنگ قهوه ای است، کرم پودر صورتی، اگر بنفش است کرم پودر زرد و اگر آبی است کرم پودر نارنجی انتخاب کنید.
منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره یک نسخه خانگی برای زیبایی چشم ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کمپرس بابونه ، کمپرس چای سیاه ، پاشویه ، پماد خاک رس سفید ، برش خیار ، کمپرس شیر ، سیب زمینی