فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چه سنی؟ چه ورزشی؟

چه سنی؟ چه ورزشی؟

ویرایش: 1392/12/4
نویسنده: f_ebrahimi
فوق‌تخصص ارتوپدی کودکان گفت: بهترین ورزش برای کودکان بالای 4 سال شناست و ژیمناستیک نیز برای کودکان بالای 9 سال پیشنهاد می‌شود.

فرهنگ غنی پور در مورد درد رشد کودکان اظهار داشت: دردهایی که بعد از فعالیت‌های روزانه کودک و بالا و پریدن‌ها به وجود می‌آید به درد رشد معروف هستند. این فوق تخصص ارتوپدی کودکان گفت: این درد اغلب در اندام تحتانی مثل مفصل زانو و مچ پا شایع است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: کودک در پی درد رشد نیمه‌های شب از خواب بیدار شده، احساس درد در نواحی که گفته شد می‌کند که می توان برای آرام کردن کودک از جنبه روانی، موضع را کمی ماساژ داد که کودک با ماساژ آرام می‌شود. وی ادامه داد: استفاده از پمادها نیز می‌تواند کودک را تا حدی آرام کند. غنی پور تصریح کرد: اگر دردهای عضلانی یا استخوانی با ماساژ ساده و استفاده از پمادها برطرف نشد و بی‌حرکتی موقتی نیز داشت باید حتماً توسط پزشک بررسی شود.

فوق تخصص ارتوپدی کودکان در مورد بهترین نوع ورزش برای کودکان اظهار داشت: در کودکان بالای 3-4 سال شنا بهتری گزینه است و ژیمناستیک به کودکان بالای 9 سال پیشنهاد می‌شود. وی تصریح کرد: اگر کودکان در زیر سن 9 سالگی به ورزش ژیمناستیک بپردازند اکثراً عضلانی می‌شوند چرا که محل رشد استخوانی صدمه دیده و بسته می‌شود؛ بنابر این انجام این ورزش به کودکان زیر 9 سال توصیه نمی‌شود.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چه سنی؟ چه ورزشی؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بهترین ورزش برای کودکان ، ژیمناستیک ، درد رشد کودکان ، درد رشد ، مفصل زانو و مچ پا ، ماساژ ، دردهای عضلانی ، شنا