فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این ماسک برای موهای شما مفید است

این ماسک برای موهای شما مفید است

ویرایش: 1392/12/6
نویسنده: f_ebrahimi
کراتین نوعی پروتئین است که در مو هم وجود دارد و استفاده از محصولات حاوی آن، سبب ایجاد لطافت در مو می‌گردد.

محمدعلی نیلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: موهای خیلی از خانم‌ها و آقایان در اثر استفاده بیش از حد از سشوار، رنگ کردن مداوم، برس زدن زیاد و شستشوی خشن، خشک، زبر و بد حالت می‌شود. برای رفع این بدحالتی و خشن و زبرشدن مو‌ها از ماسک‌های حاوی کراتین استفاده می‌شود که سبب نرمی مو می‌گردد.

وی افزود: این نرمی مو‌ها، کاملا موقت است. یعنی فقط تا قبل از استحمام بعدی می‌ماند و در استحمام بعدی، اگر از این مواد استفاده نشود، دوباره ظاهر مو به‌‌ همان حالت قبل باز می‌گردد.

دکتر نیلفروش‌زاده تصریح کرد: برخلاف ادعا‌ها و تبلیغاتی که می‌بینید و می‌شنوید، ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه، به هیچ وجه درمان کننده نیست و فقط ظاهر مو‌ها را بهتر و آن‌ها را لطیف می‌کند.

این متخصص پوست و مو خاطر نشان کرد: برخی معتقدند موخوره با این ماسک‌ها و شامپو‌ها درمان می‌شود. در حالی که تا علت ایجاد موخوره از بین نرود انتهای مو‌ها کوتاه نشود، درمان نخواهد شد.

دکتر نیلفروش‌زاده اذعان داشت: تأثیر ماسک‌ها و شامپوهای کراتینه فقط رطوبت دادن به مو است که از بروز موخوره تا حد بسیاری پیش‌گیری می‌کند حتی گاهی این ماسک‌ها هم برای رفع خشکی و زبری مو کافی نیست و باید از سرم‌های مو، پس از حمام استفاده کرد.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره این ماسک برای موهای شما مفید است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کراتین ، نوعی پروتئین ، لطافت در مو ، سشوار ، رنگ کردن مداوم ، شستشوی خشن ، زبرشدن مو‌ها ، ماسک‌های حاوی کراتین