فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خرید خودرو را به ابتدای سال 93 موکول کنید!

خرید خودرو را به ابتدای سال 93 موکول کنید!

ویرایش: 1392/12/13
نویسنده: f_ebrahimi
مصرف‌کنندگان خودرو می‌توانند خودروی مورد نیاز خود را ارزان‌تر از قیمت‌های فعلی در فروردین ماه 93 خریداری کنند.

به گزارش ایسنا، اگرچه در ایام پایانی سال قیمت خودروها افزایش نیافته است ولی رشد کم تعداد مشتریان باعث شده که فروشندگان برخلاف همیشه از ارائه تخفیف خودداری کنند.

این در حالی است که به علت وفور خودروهای موجود در انبارها فروشندگان تا دو هفته پیش حاضر بودند برای جلب مشتری تخفیف‌های قابل توجهی را نیز برای فروش قائل شوند.

در حال حاضر مصرف‌کنندگان خودروها را با پلاک سال 92 خریداری خواهند کرد در حالی که کمتر از 20 روز به آغاز سال 93 باقی مانده و با آغاز سال جدید خریداران بین یک تا 1.5 میلیون تومان از ناحیه تفاوت قیمت خودروهای مدل 92 و 93، متضرر خواهند شد.

به گفته فعالان بازار خودرو هم‌اکنون تعداد بسیاری خودرو در سطح نمایندگی‌ها و دفاتر فروش خودرو در سراسر کشور موجود است که تنها تعداد کمی از آن‌ها تا پایان سال جاری فروش رفته و فروشندگان مجبور به عرضه این خودروها در سال 93 هستند.

این خودروها به دلیل آنکه در سال جاری تولید شده‌اند در سال 93 نیز با پلاک سال 92 عرضه خواهند شد و به همین دلیل به طور طبیعی بین یک تا 1.5 میلیون تومان از قیمت فروش آنها در سال جدید کاسته خواهد شد.

به عقیده کارشناسان از آن سو نیز با توجه به وفور عرضه خودروهای مدل 92 در سال 93 فروشندگان مجبور خواهند شد برای فروش این خودروها تخفیف‌های قابل توجهی را به مشتریان ارائه دهند.

بنابراین با توجه به مجموع شرایط در صورتی‌که مصرف‌کنندگان خودرو بتوانند خرید خود را تا پایان سال جاری به تعویق بیندازند خودروی مدنظر خود را حدود دو تا سه میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت‌های فعلی خریداری خواهند کرد.

در این زمینه یک فعال بازار خودرو می‌گوید: هم‌اکنون تب و تاب خریدهای نوروزی گریبانگیر بازار خودرو نیز شده و قیمت خودروها اصطلاحا مقداری سفت شده است اما در عمل تعداد خریداران افزایش خاصی نداشته است.

این فعال بازار خودرو با بیان اینکه فروشندگان سعی می‌کنند با جذب معدود خریداران فعلی حداکثر استفاده را از بازار شب عید بکنند، تصریح کرد: مصرف‌کنندگان از پنجم فروردین 93 به بعد می‌توانند شاهد افت قیمت خودروهایی که هم‌اکنون در بازار عرضه شده است باشند.

به گفته وی در ابتدای سال جاری (92) نیز بسیاری از خودروهای پرتیراژ چند میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت‌های اواخر سال 91 در بازار عرضه شدند.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خرید خودرو را به ابتدای سال 93 موکول کنید! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مصرف‌کنندگان خودرو ، فروردین ماه 93 ، بازار خودرو ، دفاتر فروش خودرو ، خریدهای نوروزی ، قیمت خودرو ، بازار شب عید