فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7 راه برای اینکه مشتریانتان را عاشق خود کنید

7 راه برای اینکه مشتریانتان را عاشق خود کنید

ویرایش: 1392/12/13
نویسنده: f_ebrahimi


با فشاری که این روزها برای پیدا کردن مشتری وجود دارد، فروشنده ها و صاحبان تجارت معمولاً اهمیت نگه داشتن مشتریانشان را فراموش می کنند. در زیر به چند راه مطمئن برای پیشگیری از از دست دادن مشتری ها اشاره می کنیم.

این روزها یک مشتری هم یک مشتری است!

پس چرا بعضی شرکت ها آنها را از دست می دهند؟ دلایل مختلفی می تواند داشته باشد ولی یکی از مهمترین آن دلایل حس بی تفاوتی نسبت به یک محصول یا خدمات است.

برای مقابله با این مشکل باید مطمئن شوید که مشتریانتان احساس کنند که آنها را می خواهید و به آنها توجه دارید. اما برای اینکه کاری کنید که دوستتان بدارند، باید بیشتر از این تلاش کنید. در زیر به 7 راه برای این منظور اشاره می کنیم:

1. هیچوقت تصور نکنید.

ممکن است تصور کنید که می دانید مشتریتان چه می خواهند. ولی اگر اشتباه کنید چه؟ دلیل اصلی اینکه درصد بالایی از تجارت های جدید شکست می خورند این است که این شرکت ها سعی دارند به تقاضایی که وجود ندارد رسیدگی کنند و روی ایده های آزمایش نشده و اثبات نشده ای کار می کنند که حتی قادر به جلب توجه یک نمونه کوچک از مشتریان نیز نیست.

شما هم مرتکب این اشتباه نشوید. امتحان کنید و کم کم شروع کنید، محصولتان را بسازید، خدمات را برحسب نیازها و درخواست های مشتریان موردنظرتان ارائه کنید. با این روش نه تنها درک بهتری از نیازهای مشتریان به دست می آورید، بلکه می توانید راه های جدید و خلاقانه ای برای حل مشکلات آنها و رفتن فراتر از انتظاراتشان پیدا کنید.

2. همیشه سروقت باشید.

برای برگرداندن مشتریان، باید محصول یا خدمات را سر وقت ارائه کنید. اگر مشکلی ایجاد شد، فوراً مشتری خود را مطلع کنید و روش و راهی که برای برخورد با این مشکل در نظر گرفته اید را با او مطرح کنید. بعد باز پیگیری کنید-دوباره پیگیری کنید,آنقدر پیگیری کنید تا مطمئن شوید نتیجه مثبتی خواهید گرفت. این درمورد فاکتورها و صورت حساب ها نیز صدق می کند. حتی می توانید سیستمی طراحی کنید که مطمئن شوید هر کار به درستی انجام می شود و به طور منظم و سروقت ارائه می شود.

3. برای جذب وفاداری مشتری برنامه داشته باشید.

برای اینکه مطمئن شوید وفاداری مشتریانتان را جلب کرده اید، باید به طریقی سیستماتیک برنامه ریزی کنید، طراحی کنید و اجرا کنید. علاوه بر این، باید ارزش آن را نشان داده و بطور مداوم آن ارزش را به تیمتان هم نشان دهید. یک نمونه از یک شرکت خیلی بزرگ که اینکار را می کند شرکت سیزار اینترتینمنت (Caesars Entertainment)است که در هنر وفادار کردن مشتریان استاد شده است. بعنوان مثال، این شرکت می داند که بهترین مشتریانش تا چه میزان روی هرکدام از محصولاتش هزینه خواهند کرد و وقتی هرکدام از مشتریان آنجا می مانند به چه نوع فعالیت هایی علاقه دارند,چه بازی کردن باشد، چه غذا خوردن یا هر چیز دیگر. این به آن شرکت این امکان را می دهد به تقاضاهای فردی طوری رسیدگی کند که بالاترین طرفدار را جذب خود کند.

4. پرسنل خود را آموزش دهید.

از جلسات آموزشی دوره ای برای کمک به ایجاد مهارت های لازم برای تقویت اعتبار شرکت، اعتماد، همدلی، انعطاف پذیری، و ارتباط کلامی موثر استفاده کنید. این مسئله اهمیت بسیاری دارد زیرا هر مشتری که با تیم شما تماس می گیرد، فرصتی برای بالا بردن اعتبار شرکتتان است، نه خراب کردن آن.

5. بگویید |متشکرم|.

واضح به نظر می رسد اما این مسئله را هم مد نظر داشته باشید: آخرین باری که از یک شرکت که با آن کار می کنید نامه تشکر دریافت کردید چه زمان بوده است؟ این استراتژی ساده می تواند تاثیری عالی بر جا بگذارد و نشان می دهد که شرکت شما ارزش بسیاری برای مشتری قائل است.

6.ارتباطتان را حفظ کنید.

هر ازگاهی باید ارتباطتان را با مشتری های مختلف از طریق ایمیل، اس ام اس یا فرستادن کاتالوگ به درب منازل حفظ کنید. به مرور زمان ارتباط خوبی بین شما و مشتریانتان ایجاد خواهد شد، مخصوصاً اگر این تماس ها اطلاعاتی را به آنها برساند یا آموزشی باشند زیرا به تجربه آنها برای بودن با شما اضافه می کند.

7. علایق را تامین کنید.

مشتری های جدید برای رشد انتقادی هستند اما باید مطمئن شوید که نیاز مشتریان قدیمیتان هم تامین شود. هیچ چیز بدتر از این نیست که مشتریان قدیمی محصول را خدماتی را دریافت کنند که خودشان با قیمت تمام و کمال دریافت کرده اما برای مشتری جدید تخفیفاتی داشته است. می توانید برنامه هایی خاص برای مشتریان قدیمی داشته باشید که همواره آنها را راغب نگه دارید.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 7 راه برای اینکه مشتریانتان را عاشق خود کنید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پیدا کردن مشتری ، نگه داشتن مشتری ، جذب وفاداری ، برنامه ریزی ، جلسات آموزشی ، تقویت اعتبار شرکت ، همدلی ، انعطاف پذیری