فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شغل موردعلاقه یا درآمد زیاد؟ کدام یک را انتخاب می کنید؟

شغل موردعلاقه یا درآمد زیاد؟ کدام یک را انتخاب می کنید؟

ویرایش: 1392/12/13
نویسنده: f_ebrahimi
اگر به شغل خودعلاقمند هستید اما پول زیادی در نمی آورید، آیا باید شغل خود را رها کنید یا به آنچه انجام می دهید ادامه دهید؟
سئوال خوبی است. به نظر می رسد هر کسی که در دبیرستان یا دانشگاه برای آن هایی که فارغ التحصیل می شوند سخنرانی کرده، این را گفته است که, کاری را که دوست دارید انجام دهید. پول به دنبال شما خواهد آمد, !جمله الهام بخشی است. ولی آیا حقیقت دارد؟ این که انسان به دنبال علاقه ی خود برود و به هر ترتیب ثروت به دنبال او بیاید؟
بر اساس نتایج یک تحقیق، ما دریافته ایم زمانی که افراد به سمت و سویی نامعلوم رهسپار هستند، آرمان، مهم ترین فاکتور است. هر فردی علاقه مند به انجام کاری است که به آن علاقه ی قلبی دارد یا به دنبال مسیری است که به طور منطقی او را به سوی علاقه اش رهنمون کند. این علاقه، فرد را به سمت نو آوری و موفقیت بیشتر سوق می دهد و به فرد کمک می کند تا در مسیری ثابت قدم بماند. هنگامی که افراد به انجام پروژه های غیر معمول و تازه روی می آورند یا کسب و کاری جدید را شروع می کنند، با مشکلات جدیدی روبه رو می شوند که اصلا دوست ندارند دست و پنجه نرم کردن با آن ها را کنار بگذارند. اما باید واقع بین بود. هیچ یک از این فاکتورها ضامن تولید ثروت و موفقیت اقتصادی نیست.
یکی از دوستان موسیقیدان ما، به همراه 3 نفر دیگر یعد از یک روز کاری و ضبط آخرین کارشان، در رستورانی مشغول صحبت بودند و در مورد یک آهنگساز دیگر بحث و تبادل نظر میکردند. یکی از آن ها با اشاره به ساخته اخیر این موسیقیدان از تجاری بودن و موفقیت اقتصادی آن به نیکی یاد کرد. در این جا نکته ای وجود دارد .همه ما می توانیم یک موسیقی، یک آهنگ بسازیم. ولی هیچ ضمانتی برای فروش آن وجود ندارد. توانایی انجام یک کار و موفقیت بعدی آن 2 مسئله جدا از هم هستند.
ممکن است ما علاقه ی وافری به انجام یک کار داشته باشیم ولی در درون خود احساس کنیم که موفق نخواهیم شد. و با پرداختن به این علاقه، به جایی نخواهیم رسید. در این حالت تکلیف چیست؟ آیا باید باز هم آن کار را انجام دهیم؟
جواب این است: بله.حتما باید این کار را بکنید.
حال کمی پاسخ خود را توضیح می دهیم.
اگر قابلیت مالی انجام آنچه دوست دارید را ندارید، مثلا اگر آن کار را انجام می دهید، قادر به تهیه ی مایحتاج روزانه خود نخواهید بود یا از پس پرداخت شهریه ی دانشگاه خود بر نمی آیید (مسئله ای که برای شما بسیار مهم است).در این حالت ها، پاسخ ما این است که این کار را نکنید. زندگی اقتصادی خود را فدای خواسته ی خود نکنید. یک اصل اساسی در این جا وجود دارد. هر گامی که برای رسیدن به خواسته ی خود بر می دارید، باید خود را از هر نظر زنده نگه دارید تا بتوانید گام بعدی را نیز بردارید. پس متوجه باشید، مهم ترین مسائل خود را تحت الشعاع خواسته ها ی خود قرار ندهید. شما باید زنده بمانید. هم از نظر جسمی و رو حی و هم از نظر اقتصادی.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شغل موردعلاقه یا درآمد زیاد؟ کدام یک را انتخاب می کنید؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پول ، ثروت ، نو آوری ، موفقیت ، انجام پروژه ، کسب و کار ، موفقیت اقتصادی