فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چند مانع کوچک تا ثروتمند شدن

چند مانع کوچک تا ثروتمند شدن

ویرایش: 1392/12/14
نویسنده: f_ebrahimi
بدون شک بیشتر مردم جهان به کسب ثروت و دارایی های هنگفت علاقه مند بوده و رویا ها و گاهی اوقات افکار دور از دسترس مختلفی را در این زمینه دارند. این رویا ها لحظات خوب و زیبایی را برای افراد رقم می زند ولی زمانی که با واقعیات های موجود روبرو می شوند، مسیر دستیابی به ثروت را بسیار دشوار ارزیابی می کنند. البته در خیلی از موارد موضوعاتی ساده افراد را از مسیر مطمئن کسب درآمد و سرمایه دور می سازد. در ادامه چند مانع ساده و راهکارهایی را که می تواند در این زمینه مورد استفاده قرار بگیرد را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عدم توجه به گردش مالی

آیا می دانید دیروز چه چیزهایی را خریداری کرده اید؟ آیا می دانید برای خریدهایی که از روی عادت انجام می دهید چقدر پول هزینه می کنید؟ مسلما بررسی روند جریان مالی و توجه به خرید و سرمایه گذاری های انجام شده می تواند در کاهش هزینه افراد به آن ها کمک کند. در صورت انجام این کار نسبت به امور مالی خود حساستر بوده و تنها کالاهایی که به آن ها نیاز دارید را خریداری می کنید. ثروتمندان همواره به دنبال انجام بهترین معامله ها و سود فراوان هستند. آن ها هزینه ها، درآمد ها و سرمایه گذاری های خود را به دقت کنترل کرده و به صورت آگاهانه تلاش می کنند تا از صرف مخارج بی مورد و اتلاف منابع مالی خود جلوگیری کنند.

تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن

مواقع بسیاری پیش می آید که پس از مشاهده یک آگهی تبلیغاتی و بدون توجه به نیازهای شخصی خود اقدام به خرید کالایی می کنیم. اگر تا پیش از این با آن محصول آشنایی نداشته اید این امکان وجود دارد که همچنان نیازی به آن نداشته باشید. در واقع هدف اول تبلیغات جلب مشتری برای خرید است و در اکثر مواقع نیز به خوبی کار خود را انجام می دهند اما افراد ثروتمند همواره انتخاب های آگاهانه ای انجام داده و پول خود را برای محصولات و خدمات بدون استفاده هزینه نمی کنند.

انسان صبوری نیستید

این مساله ارتباط نزدیکی با نکته قبلی دارد. در واقع در این حالت نه تنها شما چیزی را دیده و می خواهید آن را خریداری کنید بلکه در لحظه و فوری تصمیم دارید تا هر چیزی را کسب کنید. بهتر است چند روزی را به خود فرصت داده و پس از آن در مورد اقدام های خود تصمیم گیری کنید.

بیشتر از درآمدهای خود خرج می کنید

عواملی که تاکنون به آن ها اشاره شد به آسانی می توانند میزان هزینه های افراد را بیشتر از درآمد هایشان کنند. برای جلوگیری از این مساله اطلاع از میزان دقیق درآمد ها و حقوق و همچنین میزان مخارج و هزینه هایی که انجام می دهید از اهمیت بسیاری برخوردار است. در نتیجه می توانید بودجه خود را مدیریت کرده و هزینه های اضافی خود را کاهش دهید. ثروت مقوله ای نیست که خود به خود ایجاد شود و در مسیر کسب آن ممکن است با چالش ها و تصمیم گیری های دشواری مواجه شوید. نکته مهم در این زمینه بررسی اهداف و تمرکز برای دستیابی به آن ها است.

عدم آگاهی و ترس از موفقیت

عدم آگاهی از مسیری مناسب و معقول برای کسب سرمایه یکی از موانع مهم در مقوله ثروتمند شدن است. عدم اطلاع از موضوعاتی مانند مدیریت بودجه، راه های افزایش درآمد و یا چگونگی سرمایه گذاری می تواند حتی ترس از ثروتمند شدن را در افراد ایجاد کند. اما راه حل این مشکل نیز بسیار ساده است. کتاب های بسیاری تا به امروز در این قبیل زمینه ها منتشر شده و با پیشرفت فن آوری وب سایت های بسیاری نیز در این زمینه به ارائه خدمات می پردازند. استفاده از تجربه دیگران نیز می تواند موثر باشد. از این رو تا حد ممکن کسب اطلاعات جدید را در دستور کار خود قرار داده و روند یادگیری را هیچ گاه متوقف نسازید.

با افراد مناسبی در ارتباط نیستید

البته این به معنای آن نیست که تنها با دوستان و یا افرادی میلیونر در ارتباط باشید بلکه باید ارتباط با افرادی که دیدگاه و تفکری مناسب نسبت به مقوله پول و سرمایه دارند را در اولویت قرار دهید. مسلما ارتباط با افرادی که برنامه و جریان مالی مشخصی ندارند می تواند شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در نتیجه باید از افرادی که با مدیریت و چگونگی افزایش ثروت آشنا بوده و سرمایه خود را به صورت آگاهانه و معقول هزینه می کنند، پیروی کنید. اما این نکته را به خاطر داشته باشید تا زمانی که از توانایی های لازم در این زمینه برخوردار نشده اید، این کار را انجام ندهید.


منبع: www.forooshandegi.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چند مانع کوچک تا ثروتمند شدن نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کسب ثروت و دارایی ، مسیر دستیابی به ثروت ، کسب درآمد و سرمایه ، عدم توجه به گردش مالی ، تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن ، صبوری ، درآمد ، ترس از موفقیت ،