فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اثرات خطرناک اشعه تلفن همراه بر کودکان

اثرات خطرناک اشعه تلفن همراه بر کودکان

ویرایش: 1392/12/18
نویسنده: f_ebrahimi
مطالعات نشان می‌دهد، اشعه تلفن‌همراه خطر تومور مغزی را در کودکان افزایش می‌دهد.

روزنامه شهروند در ادامه نوشت: این مطالعه تکان‌دهنده تاثیر اشعه تلفن همراه را در کودکان و نوجوانان نیوزیلندی، مورد بررسی قرار داده است.

هدف اصلی تحقیق دانشمندان نیوزیلندی بررسی اثرات اشعه‌های تلفن‌همراه روی مغز کودکان و نوجوانان است. نتیجه این پژوهش‌ها به دلیل اثر اشعه‌های تلفن همراه در مغز کودکان و نوجوانان تعجب‌آور بود.

نزدیک به 3هزار کودک در ‌سال در ایالات متحده با تومور مغزی تشخیص داده شدند. این درحالی است که تومور مغزی یک چهارم از سرطان‌های دوران کودکی را تشکیل می‌دهد.

مطالعات نشان داد اگر کودکان استفاده از تلفن‌همراه را ادامه دهند، بسیاری از آنان در معرض خطر ابتلا به تومور‌مغزی در اواسط دوران نوجوانی خواهند بود. نگرانی‌ها درباره استفاده از تلفن‌همراه به‌عنوان زنگ هشدار برای قریب به اکثر دانش‌آموزانی بود که در این مطالعه شرکت کردند، زیرا نزدیک به 90‌درصد دانش‌آموزان نیوزیلندی از تلفن همراه استفاده می‌کنند. چنانچه دو‌ سوم از کودکان در این مطالعه از تلفن‌همراه استفاده می‌کردند، محققان هشدار دادند قراردادن تلفن‌همراه در کنار تختخواب، نزدیک اتاق‌خواب یا زیر‌بالش خطرناک است.

تحقیقات دیگر روی نوجوانان انگلستان، مجارستان، اسپانیا، سوئد و استرالیا در کمتر از یک دهه نشان داد استفاده از تلفن‌همراه توسط نوجوانان از یک‌سوم به حدود صد‌درصد افزایش یافته است. تمامی کاربران تلفن‌همراه نیاز به دقت و توجه کامل در استفاده از این وسیله دارند. با این حال درباره استفاده کودکان از تلفن‌همراه نگرانی‌های خاصی وجود دارد.

بر‌اساس این مطالعه کودکان بنا به دلایلی مثل مغز کوچک، جمجمه نازک‌تر و افزایش رسانایی بافت قلب نسبت به اثرات امواج تلفن‌همراه از حساسیت بیشتری برخوردار هستند.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اثرات خطرناک اشعه تلفن همراه بر کودکان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اشعه تلفن‌همراه ، تومور مغزی در کودکان ، سرطان‌های دوران کودکی ، قراردادن تلفن‌همراه در کنار تختخواب ، کاربران تلفن‌همراه ، افزایش رسانایی بافت قلب ، امواج تلفن‌همراه