فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خطاهایی که شما را بد تیپ می کند

خطاهایی که شما را بد تیپ می کند

ویرایش: 1392/12/19
نویسنده: f_ebrahimi
در مبحث زیبایی، مد و پوشاک، کارهای بسیاری است که با انجام دادنشان می‌توان زیباتر به نظر رسید اما در این نوشتار، راههایی بیان شده که با انجام ندادنشان زیباتر خواهید شد.
با نگاه اول به موارد ذیل شاید فهرست بلند بالایی را پیش رویتان ببینید ولی با این دید به آن نگاه کنید: به ازای هر یک موردی که به خاطر میسپارید، خود را از اینکه قربانی مدهای ناامید کننده شوید، دورتر نگه میدارید :

اگر می خواهید همیشه خوش تیپ باشید این نکات را فراموش نکنید.

رنگ بیش از حد
استفاده از رنگ‌های زیاد موجب می‌شود که توجه دیگران به شما جلب شود البته نه توجهی که منجر به تعریف و تمجید شود! سعی کنید در لباس‌هایتان بیش از 3 رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می‌توانید پوشش خود را ساده نگه دارید.

از مکمل‌های رنگی استفاده کنید
رنگهایی که متضاد یکدیگر هستند تکمیل کننده هم نیز باشند ( مثلا بنفش و زرد یا آبی و نارنجی ) رنگ‌هایی که به هم نزدیک می‌باشند به نام رنگ‌های « هم خانواده » شناخته می‌شوند. ( مثل زرد و نارنجی ) وقتی که می‌خواهید لباس بپوشید باید سعی کنید که از رنگ‌های متضاد و یا رنگ‌های هم خانواده استفاده کنید.
اگر لباس‌هایتان روشن هستند باید کفش‌هایتان نیز روشن باشند اما اگر لباس‌های تیره بر تن می‌کنید کفش شما نیز باید تیره باشد.

طرح بیش از اندازه
برای ست کردن رنگ و طرح پارچه باید از لباس‌هایی استفاده کنید که بیش از 3 طرح نداشته باشند. بهتر است لباس شما دارای یک یا دو طرح متنوع تک رنگ باشد. البته پیشنهاد ما این است که از لباس‌هایی استفاده کنید که تنها دارای یک طرح معین می‌باشند ( مثلا دارای گل‌های ساده سفید رنگ باشند و یا در پشت آن‌ها مارک کوچکی باشد ) و همیشه‌‌ همان را بر تن کنید.


لباس فصل دیگری را پوشیدن
اگر در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای گرم است، خوش شانس هستید. لباس‌های شما باید مختص یک فصل (بهار/تابستان) باشد. .لی اگر مانند بسیاری از افراد در جایی زندگی می‌کنید که دارای آب و هوای متنوعی است باید در کمد لباس‌های خود جایی را برای ذخیره لباس‌هایی که به درد فصل حاضر نمی‌خورند باز کنید.

شلوارهای خیلی بلند یا خیلی کوتاه
همیشه این قوانین را به خاطر داشته باشید: شلوارهای ارتشی و پارچه‌ای باید تا بالای پاشنه کفش شما بیایند. شلوارهای جین می‌توانند تا انتهای پاشنه کفش نیز کشیده شوند. قد هر شلواری که بیش از این اندازه باشد برای شما بلند است. زمانی که راه می‌روید شلوار شما نباید آنقدر کوتاه باشد که جوراب‌هایتان از زیر آن معلوم شود. زمانی که می‌نشینید شلوار شما نباید بیش از چند سانت به بالای جورابتان برود.

شلوارهایی که بالا می‌ایستند
اگر کمر باریکی دارید ( پاهای بلند اما کمر کوچک ) از شلوارهای جین و ارتشی استفاده کنید که جیب آن در جلو قرار داشته باشد و نه در طرفین. یک حقه دیگری که در اینجا می‌توانید به کار ببرید این است که شلواری خریداری کنید که بزرگ‌تر از سایز شما باشد. این کار سبب می‌شود که اندام شما پر‌تر جلوه کند، همچنین قد شلوار نیز بلند‌تر شده و پاهای شما را ناقص جلوه نمی‌دهد.

تی‌شرت‌هایی که خیلی بلند یا کوتاه یا شلوغند
اگر تی‌شرت شما خیلی بلند است نباید آن را هیچ‌گاه داخل شلوار خود کنید. مارکی را پیدا کنید که سایز‌هایش متناسب با اندام شما باشد. از تی شرت‌های تک رنگ استفاده کنید و از پوشیدن لباس‌های پر زرق و برق، دارای لگو و کلمات ناپسند به شدت پرهیز کنید. تی شرت‌های ساده خیلی راحت‌تر با پلیور و ژاکتهای مختلف ست می‌شوند.


صندل با جوراب
مبتدی‌ها بهتر است اصلا فکر جوراب پوشیدن را همراه با صندل از سر بیرون کنند ولی اگر پوشیدن جوراب اجباری است پیشنهاد می‌کنیم از جوراب‌هایی استفاده کنید که اندازه آن‌ها فقط تا قوزک پا است و آن‌ها را با اسنیکرهای نخی یا کفش‌های پارچه‌ای ست کنید.
منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خطاهایی که شما را بد تیپ می کند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مد و پوشاک ، خوش تیپی ، استفاده از رنگ‌های زیاد ، پوشش ساده ، مکمل‌های رنگی ، رنگ‌های متضاد ، رنگ‌های هم خانواده