فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

با مصدومان آتش‌سوزی چگونه برخورد کنیم؟

با مصدومان آتش‌سوزی چگونه برخورد کنیم؟

ویرایش: 1392/12/21
نویسنده: f_ebrahimi
کارشناس و مدرس امداد و نجات هلال‌احمر استان کرمانشاه گفت: احتمال خفگی در افرادی که در حوادث آتش‌سوزی به ظاهر سلامت از حادثه بیرون آمده‌اند نیز وجود دارد.

شهریار نوری‌الاصل در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه همواره احتمال سوختگی مجاری تنفسی افرادی که در محل آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند وجود دارد، تصریح‌کرد: در افرادی که در محل آتش‌سوزی قرار دارند به دلیل تنفس دودهای داغ احتمال سوختگی مجاری تنفسی وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: این احتمال وجود دارد که این افراد به هیچ وجه ظاهر سوختگی نداشته باشند و کاملا سالم به نظر برسند.

نوری‌الاصل تجمع دوده سیاه اطراف بینی مصدوم و سوختن موهای بینی را از جمله نشانه‌های سوختگی مجاری تنفسی عنوان و خاطر نشان کرد: چنانچه با مشاهده این علائم و بدون انجام اقدام خاصی، مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کنیم احتمال تورم سریع مجرای تنفسی و خفگی مصدوم بسیار زیاد است.

این کارشناس و مدرس امداد و نجات هلال‌احمر استان کرمانشاه تاکید کرد: در این حالت باید قبل از رساندن مصدوم به مراکز درمانی آب سرد را جرعه جرعه به مصدوم داد یا از او بخواهیم یک تکه یخ را بمکد.

نوری‌الاصل خاطر نشان کرد: انجام این کار باعث می‌شود مجرای تنفسی او خنک شده و مانع از تورم آن و خفگی فرد شود و فرصت کافی برای انتقال مصدوم به مراکز درمانی وجود داشته باشد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره با مصدومان آتش‌سوزی چگونه برخورد کنیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: حوادث آتش‌سوزی ، سوختگی مجاری تنفسی ، تنفس دودهای داغ ، سوختن موهای بینی ، نشانه‌های سوختگی ، تورم مجرای تنفسی ، خفگی