فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در طی 24 ساعت خانه بسازید

در طی 24 ساعت خانه بسازید

ویرایش: 1392/12/22
نویسنده: f_ebrahimi
آیا می‌دانید تنها در 24 ساعت می‌توان یک خانه با کیفیت و با امکانات مجهز ساخت؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان دانمارکی موفق به پاسخ به این پرسش شده‌اند و با ساخت یک چاپگر سه بعدی توانسته‌اند طرح خانه‌ای که در عرض 24 ساعت ساخته می‌شود را ارائه دهند.
این چاپگر دارای یک دهانه شیپوری مانند است که می‌تواند سیمان لازم برای ساختمان سازی را تولید کند در واقع چاپگر سه بعدی براساس شیوه ساخت پیرامونی کار می‌کند و می‌تواند خانه را براساس الگوهای رایانه‌ای بسازد. در این شیوه یک ربات خودکار جایگزین بیشتر ابزار آلاتی می‌شود که به صورت معمول از سوی کارگران ساختمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ابتدا روی قطعه زمینی که از پیش هموار شده دو قطعه ریل با اندکی بیشتر از طول خانه به صورت موازی در برابر هم قرار می‌گیرند. سپس یک جرثقیل مجهز به یک دهانه بتن ریز و نیز یک بازوی ویژه برای قراردادن قطعات درجای خود روی ریل سوار می‌شود به این ترتیب در اطراف خانه و نیز بخش‌های مختلف درون آن دیواره‌های توخالی ایجاد می‌شود و در مراحل بعدی درون این دیواره‌های تو خالی نیز دوباره بتن ریزی می‌شود.

محققان دانمارکی معتقدند استفاده از چاپگر سه بعدی در خانه سازی می‌تواند هزینه خانه دار شدن را کاهش داده و طول عمر ساختمان را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.


منبع:

http://www.beytoote.com

امتیاز دهی به مقاله



نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره در طی 24 ساعت خانه بسازید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محققان دانمارکی ، چاپگر سه بعدی ، سیمان لازم برای ساختمان سازی ، ربات خودکار ، کارگران ساختمانی ، بتن ریزی ، هزینه خانه دار شدن