فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک

محصولات مراقبت از پوست ارگانیک

ویرایش: 1392/12/23
نویسنده: f_ebrahimi
محصولات ارگانیک به دلیل پروسه تولید ویژه ،گران تر از سایر محصولات هستند و این موجب شده تا برخی از تولیدکننده ها بدون داشتن شرایط لازم از این نام استفاده کنند پس در خرید محصولات ارگانیک دقت کافی داشته باشید .

محصولات ارگانیک (Organic) محصولاتی هستند که در تمام مراحل رشد با سیستم طبیعی هماهنگ بوده و در خاکی که از چند سال قبل هیچ‌گونه سموم دفع آفات گیاهی نظیر: علف هرزکش‌ها، قارچ‌کش‌ها و مواد شیمیایی در آن استفاده نشده و فقط با مواد طبیعی مانند کمپوست گیاهی تقویت می‌شود، رشد می‌کنند. فرآورده های آرایشی و بهداشتی ارگانیک باید از این مواد تهیه شوند تا برچسب ارگانیک بگیرند . این محصولات به دلیل پروسه تولید گران تر از سایر محصولات هستند و این موجب شده تا برخی از تولیدکننده ها بدون داشتن شرایط لازم از این نام استفاده کنند پس در خرید محصولات ارگانیک دقت کافی داشته باشید .

کارشناسان شیمیست مواد آرایشی به ما کمک می کنند که اسرار جالبی را درباره محصولات زیبایی ارگانیک یاد بگیریم.

گرفتن اطلاعات درست درباره موادی که داخل قوطی های دربسته لوازم آرایش به فروش می رسند کار غیر ممکنی است مگر آنکه، بدانید روی برچسب قوطی اسم چه موادی وجود دارد. ولی به همین سادگی ها هم که فکر می کنید نیست! در ادامه شما را با 3 واقعیت مهم درباره محصولات ارگانیک آشنا می کنیم:

1. آب یک ماده ارگانیک نیست مگر در 1 مورد
بیشتر مردم از شنیدن این مساله تعجب می کنند ولی حقیقت دارد. برای اینکه ماده ای را در مجموعه مواد ارگانیک بگنجانیم، اساس آن ماده باید توسط موسسه استاندارد USDA تایید شود. اینکه بگوییم آبی که از مکان های مختلفی مثل اقیانوس، رودخانه، نهر و... بدست می آید شرایط ماده ارگانیک را دارد درست نیست. اما یک استثنا داریم! آب معطر می تواند ارگانیک باشد مثل گلاب . فقط گل رز را می توانیم بعنوان یک ماده ارگانیک در نظر بگیریم، گرفتن آب آن لازمه انجام فرآیندهایی است. بنابراین اگر محصولی برچسب ارگانیک داشته باشد باید بدانید که بیشتر محصولات واقعا ارگانیک نیستند.

2. 70 یک عدد برای نشان دادن | ارگانیک | بودن مواد است ( که شامل آب نمی شود)
با توجه به USDA و دیگر شرکت های مربوط به صدور تاییدیه ، چنانچه مواد آرایشی زیر 70% مواد ارگانیک داشته باشند در آنصورت دیگر نباید برچسب | ارگانیک | بگیرند.من مطمئنم که اگر به نزدیکترین داروخانه و مواد آرایشی بهداشتی برویم، به راحتی می توان موادی پیدا کرد که مقدار اندکی ماده ارگانیک دارند ولی با افتخار اعلام می کنند که جزو مواد ارگانیک استاندارد هستند. متاسفانه USDA روی تولید و برچسب زدن به همه محصولات آرایشی و بهداشتی شخصی اختیاری ندارد ( این مسئولیت مدیریت دارو و غذا FDA است) ، یعنی فقط شرکت های تولید کننده مسئول رسیدگی به این امور هستند.

3. محصولات ارگانیک قیمت بیشتری دارند.
چرا؟ آنها مستقیما از منبع به پردازش نهایی مورد نظر می رسند، همه آنها باید طبق استاندارد USDA به اندازه کافی مواد ارگانیک داشته باشند. در غیر اینصورت آن ماده دارای اثر لازم نمی باشد. بعنوان مثال برای اینکه عصاره رز برچسب ارگانیک بگیرد: زمینی که گل های رز در آن رشد می کنند نیز باید مطابق استاندارد شرکت های وابسته به USDA باشد. افرادی که در آن زمین ها مشغول به کار هستند نیز باید همانند زمین و امکانات دیگر تایید شده USDA باشند. در نهایت ، شرکت طرف قرار داد که مسئول عصاره گیری از گل هاست نیز باید جهت تولید محصول ارگانیک تایید شده باشد. همه این موارد باید اجرا شوند و طبیعتا هزینه هایی در پی دارند تا به عنوان یک ماده ارگانیک به دست مشتریان برسند.


منبع:

http://www.beytoote.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره محصولات مراقبت از پوست ارگانیک نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محصولات ارگانیک ، سموم دفع آفات گیاهی ، علف هرزکش‌ها ، قارچ‌کش‌ها ، مواد شیمیایی ، فرآورده های آرایشی ، آب