فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سفر به عمق اقیانوس با ابر لباس غواصی!

سفر به عمق اقیانوس با ابر لباس غواصی!

ویرایش: 1392/12/25
نویسنده: f_ebrahimi
جدیدترین فناوری عرضه شده در حوزه غواصی در آب‌های عمیق، امکان رسیدن به عمق یک هزار پایی را فراهم کرده و علاوه بر محافظت کامل از غواص تا 50 ساعت اکسیژن مورد نیز برای تنفس را تأمین می‌کند.

به گزارش ایسنا، در نگاه اول ممکن است ابر لباس غواصی Exosuit به وزن 240 کیلوگرم و ارتفاع 1.98 متر با نمونه اولیه لباس مرد آهنی یا طرح لباس فضانوردی ناسا برای حضور انسان در محیط خشن سیاره سرخ اشتباه گرفته شود ولی این ابر لباس 600 هزار دلاری برای سفر به سیارات دیگر طراحی نشده است، بلکه محققان تصمیم دارند از آن برای سفر به عمق دریا و اقیانوس استفاده کنند.

غواص با کمک 18 مفصل بکار رفته در لباس غواصی Exosuit از قدرت مانور بالا برخوردار خواهد بود؛ همچنین پیشرانه‌های این لباس امکان رسیدن به عمق تاریک اقیانوس به سطح را فراهم می‌کند.

آزمایش کارآیی ابر لباس غواصی از تابستان آینده آغاز خواهد شد؛ «مایکل لومباردی» ضمن آزمایش عملکرد لباس غواصی، زندگی ماهی شب‌تاب در عمق تاریک دریا را مورد بررسی قرار می‌دهد.

با کمک یک مکنده آب‌های عمیق، نمونه‌برداری در عمق دریا انجام خواهد شد که به شناسایی گونه‌های مختلف ساکن در اعماق تاریک دریا کمک خواهد کرد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سفر به عمق اقیانوس با ابر لباس غواصی! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جدیدترین فناوری ، غواصی ، اکسیژن مورد نیز برای تنفس ، ابر لباس غواصی ، لباس مرد آهنی ، لباس فضانوردی ناسا ، سیاره سرخ ، سفر به عمق دریا و اقیانوس ،