فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

این اثر ایرانی، زیباترین کتاب جهان شد

این اثر ایرانی، زیباترین کتاب جهان شد

ویرایش: 1392/12/28
نویسنده: f_ebrahimi
لوح تقدیر مسابقه زیباترین طراحی کتاب جهان به «سنگ سلام» منتشر شده در انتشارات عصرداستان تعلق گرفت که توسط مهدی ایمانی پور، رایزن فرهنگی ایران در آلمان دریافت شد.

مراسم اهدای پنجاه و یکمین دوره جایزه جهانی زیباترین طراحی کتاب 2014 که با بررسی و داوری برجسته ترین کتاب های سراسر دنیا صورت می پذیرد، در جریان برگزاری نمایشگاه کتاب لایپزیک آلمان برگزار شد.

براساس این گزارش، کتاب «سنگ سلام» که به قلم محمدرضا بایرامی نگارش شده ، پاییز سال جاری به ویترین کتابفروشی ها راه یافت و توانست لوح تقدیر این دوره را برای نخستین بار در میان 567 کتاب مدعی از سراسر دنیا، از آن یک اثر ایرانی کند.

رایزن فرهنگی ایران در آلمان هنگام دریافت جایزه گفت: از اینکه برگزار کنندگان این جایزه فرصتی فراهم کردند که تصویرگری کتاب ایران معرفی شود، سپاسگزارم.

ایمانی پور افزود: درسالهای اخیر آثار خوبی در ایران منتشر شده که به لحاظ متن و تصویر مقبولیت جهانی دارند و کتاب سنگ سلام یک نمونه از آنهاست. وی همچنین از نویسنده، تصویرگر و ناشر این اثر و از بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان، که حامی این کتاب بوده و همچنین بنیاد هنر کتاب آلمان تشکر کرد.

امسال در کنار کتاب سنگ سلام بایرامی، ترکه های درخت آلبالو اثر دیگری از ایران در میان 57 نامزد نهایی به چشم می خورد. به جز ایران، آثاری از ناشران سوییسی، آلمانی، اتریشی، چینی، لهستانی، هلندی، نروژی و ژاپنی 14 اثر برگزیده نهایی این دوره از جایزه لایپزیک بودند که از میان 576 کتاب انتخاب شدند.

نامزدهای نهایی و برگزیدگان زیباترین طراحی کتاب دنیا هر سال اسفندماه معرفی می شوند و در غرفه ای در نمایشگاه کتاب لایپزیک و فرانکفورت به نمایش درمی آید.به گزارش خبرآنلاین، «سنگ سلام» روایت سفر چند جوان به روستایی است که هرساله با مراسم مذهبی سنتی خود، بسیاری را از گوشه­ و کنار کشور به سویش می­​کشد تا نفسی یا شاید دیداری تازه کنند. ولی در این مسیر مسائل و مشکلاتی گریبان مسافران داستان را می­‌گیرد تا با به­ جا­آوردن رسم رفاقت و دوستی و خطرکردن برای یکدیگر، حکمت‌هایی از زندگی را با خود به ارمغان ببرند. «سنگ سلام» در 240 صفحه با قیمت 11 هزار تومان روانه کتابفروشی‌ها می‌شود.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره این اثر ایرانی، زیباترین کتاب جهان شد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: لوح تقدیر ، طراحی کتاب ، سنگ سلام ، مهدی ایمانی پور ، جایزه جهانی ، طراحی کتاب 2014 ، ویترین کتابفروشی ها ، اثر ایرانی ،