فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

همسری در نقش یک کارآگاه خصوصی!

همسری در نقش یک کارآگاه خصوصی!

ویرایش: 1393/1/11
نویسنده: f_ebrahimi
چک کردن همسر
وقتی از سر کار برگشت، احساس کردم لباسش بوی عطر زنانه می‌دهد. رفتارش مشکوک بود. بیشتر از همیشه سرحال به نظر می‌رسید. این شب‌ها کمی دیرتر از قبل به خانه برمی‌گردد. هرچند مدام با او تماس می‌گیرم و هر ساعت مطمئن می‌شوم که هنوز شرکت است یا نه ولی چیزی ته قلبم می‌گوید که یک جای کار اشتباه است. چند وقتی است که وقتی می‌خوابد، تلفن همراهش را چک می‌کنم. تماس‌ها، پیامک‌ها ولی فایده‌ای ندارد. می‌تواند برخی تماس‌هایش را پاک کند.

همیشه می‌ترسم به کسی علاقه‌مند شود، دور از چشم من کارهایی کند که من دوست ندارم و این موجب می‌شود که همیشه مراقب او باشم.

مطالب بالا، حال و روز خیلی از خانم‌هاست که فکر می‌کنند اگر مثل کارآگاه‌ها همسرشان را چک کنند و از همه کارهای او مطلع باشند، دیگر او را از دست نمی‌دهند.

برخی از ما به روابط محل کار همسرمان حساسیم، تا آنجا که همیشه دلشوره داشته و شاید بدمان نیاید یک دوربین مدار بسته به او وصل کنیم که از تمام لحظاتش با خبر باشیم، ولی این احساس و این نوع رفتار علاوه بر همسرمان به خود ما نیز صدمه می‌زند، به زندگی‌مان رنگ بی‌اعتمادی می‌پاشد و سبب می‌شود نتوانیم از با هم بودن لذت ببریم.

نمی‌خواهم منکر این شوم که این روزها اخبار بی‌وفایی در زندگی زناشویی زیاد به گوش می‌رسد. شاید فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی و شبکه‌های فارسی زبان هم بی‌تاثیر نباشند که مدام با نشان دادن یک مثلث عشقی و روابط موازی، بذر بی‌اعتمادی را در قلب ما می‌کارند، ولی چک کردن مدام همسرمان، بی‌اعتمادی به او و زندگی به روش کارآگاهان خصوصی راه مناسبی نیست.با خودتان روراست باشید
خیانت در ازدواج این روزها شایع شده است، اما به این معنی نیست که هر زن یا مردی به همسرش خیانت خواهد کرد. این مساله بسیار حساس است و باید با دقت مورد بررسی قرار بگیرد. برای این که بتوانید به این حساسیت بیش از حد غلبه کنید، بهتر است کمی با خودمان روراست باشید. اگر همسرمان خطایی نکرده، رفتار معقولی دارد اما شما بی‌جهت حساسیت نشان می‌دهید، بهتر است تا دیر نشده، کمی روی رفتارتان تجدیدنظر کنید.

فقط به این خاطر که همسرتان شب‌ها دیر به خانه می‌آید و یا زیاد بیرون می‌رود دلیل بر این نیست که به شما خیانت می کند . پس بدون سند و مدرک درست، نتیجه‌گیری نکنید. بنشینید و درست فکر کنید. چه چیزی سبب شده فکر کنید همسرتان خیانت می‌کند؟ همسرتان دیر به خانه می‌آید؟ آیا این دیر آمدن نمی‌تواند به دلایل و انگیزه‌های مثبت دیگری باشد؟ اگر همه جوانب را درست بررسی کنید شاید به این نتیجه برسید که او در رفتارش هیچ خطایی نکرده است. اما اگر بازهم متقاعد نشدید باید به دنبال شواهد بیشتری باشید تا سوء ظنتان را اثبات کنید.

اگر همسرتان با یک زن حرف می‌زند به این معنی نیست که آن زن در زندگی شما وارد شده است. شاید او همکار همسرتان باشد و برای یک مورد کاری به او زنگ زده باشد. معمولاً کسی که شکاک است از همین مثال ساده یک بلوا درست می‌کند. حتی اگر شاهد مکالمه کاری آن‌ها باشد همسرش را تهدید می‌کند که اصلاً چه لزومی دارد آن زن شماره تو را داشته باشد و یا مشکلش را با تو مطرح کند. برای هر رفتار به نظر مشکوکی ممکن است دلایل غیر مشکوک بسیاری وجود داشته باشدبا همسرتان گفتگو کنید
زنانی که مدام شک می‌کنند و مدام هم پی می‌برند که اشتباه کرده‌اند، باید با این مشکل مبارزه کنند، ولی اگر شما جزو آن دسته از زنانی نیستید که به ترک دیوار هم مشکوک هستند و این روزها از همسر خود رفتاری می‌بینید که برایتان ایجاد نگرانی می‌کند، بهتر است به جای چک کردن موبایل و کیف او که سبب از بین رفتن حریم شخصی‌اش می‌شود، کمی با خود او صحبت کنید. به او بگویید که تغییر رفتارش آزارتان می‌دهد و از او بخواهید درباره برخی چیزها توضیح دهد.

همسر خوبی باشید
یک روش خیلی مطمئن برای حفظ زناشویی این است که سعی کنید همسر خوبی باشید. حفظ زیبایی ظاهر، مهربانی و انجام وظایف زناشویی می‌تواند به شما کمک کند تا نسبت به جایگاهی که در قلب همسرتان دارید، مطمئن شوید.

پیش دیگران افشای راز نکنید
اشتباه است که درباره سوء ظ‌‌ن هایتان با دیگران صحبت کنید. این موضوع را برای خودتان نگه دارید. مشکلات زناشویی باید بین خودتان باقی بمانند و نفر سوم تا آنجا که ممکن است باید از این مشکلات و اختلافات بی‌خبر باشد. اگر شما نیاز به مشورت دارید باید از یک فرد مطمئن و یک متخصص کمک بگیرید.

گاهی نیاز به مشاوره است
اگر از یک مشاور خانواده کمک گرفتید و او در رفتار همسرتان هیچ نوع نشانه‌ای از خیانت پیدا نکرد باید این مساله را یک مشکل ذهنی در خودتان ببینید و برای درمان از روان‌شناس و رفتاردرمانگر کمک بگیرید.

شکاکیت ویرانگر رابطه عاطفی و جنسی شما است و شما را به پایان رابطه نزدیک می‌کند. اگر درمان نشود نتیجه‌ای جز طلاق ندارد. احساس ناامنی اگر از بین نرود ممکن است درفرد وسوسه خودکشی را تشدید کند. پس اگر شما یا همسرتان دچار این بیماری هستید پیش از اینکه دیر شود باید به دنبال درمان باشید.


منبع:

http://www.beytoote.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره همسری در نقش یک کارآگاه خصوصی! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چک کردن همسر ، عطر زنانه ، بی‌اعتمادی ، بی‌وفایی ، زندگی زناشویی ، مثلث عشقی ، روابط موازی ،