فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

|سکته مغزی| را با این مچ بند هوشمند شکست دهید

|سکته مغزی| را با این مچ بند هوشمند شکست دهید

ویرایش: 1393/1/18
نویسنده: f_ebrahimi
نوآوری در علم روبوتیک این بار به سراغ یک مچ بند هوشمند رفته که موجب افزایش قابلیت تحریک و جلوگیری از معلولیت در افراد مبتلا به سکته می‌شود.بیماری سکته مغزی باعث ایجاد معلولیت و فلجی دست، پا و صورت از برخی از نجات یافته گان خود می ‌شود.

گفتنی استف این عدم توانایی در راه رفتن که معمولا نیاز به فیزیوتراپی در افراد را دارد می‌تواند بیماران را مستعد به زمین خوردن، سقوط از ارتفاع و شکستگی دست و پا نماید.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، پزشکان برای کمک به افراد نجان یافته از سکته مغزی که دچار فلجی در عضلات خود شده اند یک مچ بند هوشمند طراحی کرده‌اند. این مچ بند هوشمند که به زیر زانوی پای فرد متصل می‌شود سبب تحریک الکتریکی عملکردی عصب‌های عضلات فلج پا از طریق شلیک |سیگنال‌های الکتریکی| می‌شود.

از طریق استفاده از این دستگاه که به عبارتی به جای عصب‌های بدن پیغام سیگنال‌ عصبی به مغز می‌رساند افراد می‌توانند پای خود را با قدرت بیشتری به حرکت درآورند و تحرک بیشتری بدست آورند.

این دستگاه دارای یک سوئیچ فشاری است که در پاشنه کفش افراد مبتلا قرار می‌گیرد و با هربار قدم زدن سیگنال‌های عصبی را به مغز می‌رساند.پزشکان امیدوار به توسعه بیشتر این دستگاه برای کمک به افراد فلج برای بازیابی حرکات بدن آنها هستند.


منبع:

http://www.beytoote.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره |سکته مغزی| را با این مچ بند هوشمند شکست دهید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نوآوری در علم روبوتیک ، مچ بند هوشمند ، تحریک و جلوگیری از معلولیت ، سکته ، سکته مغزی ، عدم توانایی در راه رفتن ، فیزیوتراپی