فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دویدن زیاد باعث مرگ می‌شود!

دویدن زیاد باعث مرگ می‌شود!

ویرایش: 1393/1/19
نویسنده: f_ebrahimi
محققان می‌گویند اگرچه تمرین برای دوی ماراتن یکی از سالم‌ترین راه‌هایی است که افراد انجام می‌دهند، ولی دویدن زیاد موجب مرگ می‌شود.

به گزارش ایسنا، تحقیقات اخیر نشان می‌دهد کسانی که بطور ملایم می‌دوند، بیشتر از کسانی که به هیچ عنوان نمی‌دوند یا افرادی که مسافت‌های طولانی می‌دوند، زنده می‌مانند.

در این تحقیق که توسط موسسه تحقیقات قلب و عروق در شبکه بهداشت Lehigh Valley در آمریکا انجام شده، حدود 3800 دونده شرکت کردند که این افراد اطلاعاتی از قبیل میزان استفاده از داروهای غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن را در اختیار این شرکت قرار دادند و تقریبا 70 درصد این افراد بیش از 20 مایل در هفته می‌دویدند.

به گفته یکی از متخصصان قلب که داده‌ها را مرور کرده، نباید بیشتر از 2.5 ساعت در هفته دوید و بهتر است این ساعت را به دو یا سه جلسه قدم زدن یا دویدن نرم تقسیم کرد.

علت مضر بودن دویدن زیاد برای طول عمر مشخص نیست، ولی تحقیقات به عواملی مانند خطر قلبی که به بیماری‌هایی مانند فشارخون بالا، کلسترول بالا، دیابت و سیگار کشیدن یا استفاده بیش از حد از داروهای غیر استروئیدی که به مشکلات قلبی مربوط می‌شود، اشاره می‌کند.

به گفته محققان این موسسه، دونده‌های دوی ماراتن پلاک‌های بیشتری در شریان‌های قلبی خود نسبت به کسانی که نمی‌دوند، دارند و این پلاک‌ها عاملی برای حمله قلبی است.

علت این امر مشخص نیست، ولی محققان اعلام کردند: هر نوع ورزش کششی مناسب نیست، چرا که سوخت و ساز بدن را در زمان دویدن تغییر می‌دهد که این امر به طور متداول شریان‌ها را سمی می‌کند.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقاله



نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دویدن زیاد باعث مرگ می‌شود! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دوی ماراتن ، دویدن ، مرگ ، مسافت‌های طولانی ، قلب و عروق ، داروهای غیر استروئیدی ، ایبوپروفن ، متخصصان قلب