فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

به اندازه شکلات بخورید تا دیر‌تر پیر شوید

به اندازه شکلات بخورید تا دیر‌تر پیر شوید

ویرایش: 1393/1/23
نویسنده: f_ebrahimi
مصرف شکلات‌های متنوع می‌تواند باعث تشدید بیماری‌های قلبی شود ولی با مصرف به اندازه می‌توان تا حدود زیادی جلوی این مشکلات را گرفت.

مهشید محمدی زادگان کار‌شناس و مشاور تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شکلات دارای مادهٔ آنتی اکسیدان به نام فلاونوئید است که سلول‌های بدن را در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند و روند پیر شدن سلول‌ها را به تاخیر می‌اندازد و در نتیجه از بروز بیماری‌هایی چون سرطان، دیابت و بیماری‌های قندی پیش گیری می‌کند.

وی افزود: مصرف کاکائو و شکلات تلخ بالا‌تر از شکلات‌های معمولی است و مقدار آنتی اکسیدان آن هم بالا‌تر است مصرف شکلات تلخ نسبت به شکلات ترکیبی بیشتر توصیه می‌شود چرا که شکلات‌های ترکیبی دارای قند، چربی، و افزونی‌هایی هستند.

شایان ذکر است: افرادی که رژیم‌های کاهش وزن دارند باید بدانند که مصرف شکلات تلخ در برنامهٔ غذایی آن‌ها آزاد نیست چرا که حاوی مقدار چربی بالایی است و کالری بالایی به بدن می‌رساند.

این کار‌شناس تغذیه اظهار داشت: مطالعات نشان داده که شکلات دارای خاصیت ضد انعقادی خون است و این اثر ضد انعقادی بعد از گذشت دو ساعت از مصرف آن بر بدن نمایان می‌شود.

وی در پایان گفت: شکلات باعث احساس شادی و نشاط در افراد می‌شود مصرف شکلات شیری، سفید یا نوشیدن شیر کاکائو اثرات مفید شکلات را ندارد.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره به اندازه شکلات بخورید تا دیر‌تر پیر شوید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مصرف شکلات‌ ، بیماری‌های قلبی ، مشاور تغذیه ، آنتی اکسیدان ، فلاونوئید ، سلول‌های بدن ، پیر شدن سلول‌ها ، سرطان ، دیابت ، بیماری‌های قندی