فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خودپردازی که به سارقان حمله می‌کند!

خودپردازی که به سارقان حمله می‌کند!

ویرایش: 1393/1/25
نویسنده: f_ebrahimi
دستگاه‌های خودپرداز (ATM) بزودی به مکانیزم دفاعی فوم داغ مجهز خواهند شد که امکان برخورد با حملات سارقان را فراهم می‌کند.

محققان دانشگاه ETH در زوریخ، فیلم مخصوصی تولید کرده‌اند که سبب ایجاد یک واکنش شدید در زمان تلاش سارقان برای باز کردن دستگاه خودپرداز می‌شود.

این فیلم یا سطح دفاع شخصی متشکل از چند لایه ساندویچ مانند پلاستیک است که در صورت تخریب شدن، فوم داغی را به صورت فرد مهاجم می‌پاشد.

محققان از فیلم‌های پلاستیکی با ساختار لانه زنبوری برای ساخت این سطح دفاعی استفاده کرده‌اند؛ فضاهای توخالی با دو ماده شیمیایی پراکسید هیدروژن و دی‌اکسید منگنز پر می‌شود.

دو فیلم مجزا بوسیله یک لایه از هم جدا می‌شوند؛ با از بین رفتن لایه بالایی، پراکسید هیدروژن و دی‌اکسید منگنز با هم مخلوط شده و بخار آب، اکسیژن و حرارت تولید می‌شود که دمای این فوم بالغ بر 80 درجه سانتیگراد است.

مکانیزم دفاعی فوم داغ برای امنیت دستگاه‌های خودپرداز (ATM) یا ماشین‌های حمل پول کاربرد دارد.

محققان همچنین رنگ تهیه شده از نانوذرات را به این ترکیب افزوده‌اند که در صورت آسیب دیدن فیلم، فوم و رنگ پاشیده شده و استفاده از پول‌ها غیرممکن می‌شود.منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خودپردازی که به سارقان حمله می‌کند! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دستگاه‌های خودپرداز (ATM) ، مکانیزم دفاعی ، حملات سارقان ، چند لایه ساندویچ مانند پلاستیک ، دو ماده شیمیایی ، فوم داغ ، نانوذرات