فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

سردرد ورزشی چیست؟

سردرد ورزشی چیست؟

ویرایش: 1393/1/25
نویسنده: f_ebrahimi
سردردهای ورزشی به دلایل مختلف ایجاد می‌شوند که ممکن است خطرناک یا بی خطر باشند. ورزشکاران باید از علائم سردردهای مختلف باخبر باشند.

به گزارش ایسنا، سردردهای ورزشی معمولا بعد از ورزش طولانی مدت و شدید ایجاد می‌شوند. ورزشهایی که سبب سردرد ورزش می‌شوند عبارتند از دویدن، قایقرانی، تنیس، شنا و وزنه برداری پزشکان سردرد‌های ورزشی را به دو قسمت تقسیم می‌کنند. گروه اول سردردهایی هستند که بی‌خطرند و می‌توان از آنها با مدتیشن جلوگیری کرد. گروه دوم سردردهایی هستند که بر اثر مشکلات مغزی ایجاد می‌شوند مثل خونریزی یا تومور مغزیی یا مشکلاتی در عروق کردند. سردردهای گروه دوم نیاز به مراقبت‌های پزشکی دارند.

گروه اول سردردها به شکل ضربه‌ای در سر احساس می شوند. بعد از ورزشهای شدید به وجودمی‌آیند و در هر دو سمت سر احساس می‌شوند.

گروه دوم سردردها به شکل ضربه‌ای هستند و علائم سردرد گروه اول را دارند اما همراه با حالت تهوع، بی‌هوشی، دوبینی و گردن درد هستند.

سردردهای گروه اول بین 5 تا 48 ساعت به طول می‌انجامند، سردردهای گروه دوم حداقل یک روز تا چند روز به طول می‌انجامند.

اگر ورزشکاران همچنین سردردهایی احساس کردند باید با پزشک مشورت کنند. به خصوص اگر سردردها ناگهانی ایجاد شود یا نخستین بار باشد که همچنین سردرهایی حس می‌شود.

دلیل دقیق ایجاد شدن سردردهای ورزشی نوع اول کاملا مشخص نیست با این حال یک نظریه می‌گوید : این سردردها به دلیل انجام ورزش شدید و متسع شدن عروق خونی مغز ایجاد می‌شود.

سردردهای نوع دوم به دلیل مشکلات مختلفی از جمله خونریزی مغزی ، حالت‌های غیر عادی در عروق خونی مغز، تومورهای مغزی، کم شدن خونرسانی به قلب، عفونت و غیره در شرایط زیر احتمال سردردهای ورزشی بیشتر می‌شود:

- ورزش های هوای گرم

- ورزش در ارتفاع بالا

- سابقه میگرن

- سردردهای گروه اول معمولا در افراد جوان یا نوجوان ایجاد می‌شود، بهتر است در صورت احساس این سردردها به یک متخصص عصبی مراجعه کنید.

سردردهای ورزشی بیشتر در هوای گرم و مرطوب و در ارتفاع بالا ایجاد می‌شوند. گرم کردن بدن قبل از ورزشهای شدید می‌تواند به پیش گیری از سردردهای ورزشی کمک کند.


منبع:

http://kamooneh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سردرد ورزشی چیست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سردردهای ورزشی ، ورزشکاران ، ورزش طولانی ، سردرد ، دویدن ، قایقرانی ، تنیس ، شنا ، وزنه برداری