فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

یک شیعه حسابی و بهشتی کیست؟

یک شیعه حسابی و بهشتی کیست؟

ویرایش: 1393/1/28
نویسنده: f_ebrahimi
رئیس حوزه علمیه اصفهان گفت: ما باید راجع به دین، دانا باشیم. جهلِ در دین، ما را نابود می‌کند و ما را جهنّمی می‌کند و ما باید عالم به دین باشیم.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله مظاهری در جلسه درس خود با موضوع|تعلیم و تعلَم، مانع سقوط انسان| اظهار کرد: دین مقدس اسلام، دین تشیّع ترکیبی از سه چیز است و آن احکام، اخلاق و اعتقادات است. شیعه واقعی کسی است که اعتقادات تشیّعش محکم باشد و از نظر اخلاقی هم مهذّب باشد و از نظر احکام نیز به رساله مرجع تقلیدش دانا باشد.

وی ادامه داد: یک شیعه حسابی و بهشتی مورد عنایت اهل‌بیت کسی است که از نظر احکام پایبند باشد. چنان‌که باید از نظر اعتقادات، اعتقاداتش ریشه‌دار باشد. از نظر شعار هم باید شعار داشته باشد. آنچه در دل دارد با شعارش بفهماند و اگر یکی از این‌ها نباشد، این شیعه نیست. به معنای اینکه مورد لطف ائمه طاهرین و بهشتی و بدون حساب و کتاب به بهشت رفتن و در روز قیامت زیر لوای حمد بودن، مختص کسی است که شیعه واقعی باشد.

مظاهری تصریح کرد: من بارها گفتم از همه اهل‌بیت «سلام‌الله‌علیهم»، از پیغمبر اکرم و حضرت زهرا و 12 امام روایات بسیاری دیدم که هرکسی از نظر عمل به ما نخورد و تناسب با ما نداشته باشد، شیعه نیست. حتی بزرگان به آن کفر عملی می‌گویند.

رئیس حوزه علمیه اصفهان ادامه داد: گاهی انسان اعتقاد به تشیع ندارد و آن کفر واقعی است. گاهی اعتقاد دارد و شعار ندارد و به این کفر نفاقی می‌گویند و گاهی از نظر اعتقادات و از نظر شعار خوب است ولی عمل ندارد و به آن کفر عملی می‌گویند.

مظاهری گفت: در قرآن زیاد اطلاق کفر شده بر آن کسی که عمل به اسلام عزیز نمی‌کند. چنان‌که در روایات ما هم زیاد اطلاق کفر شده بر کسی که متابعت از اهل‌بیت ندارد. اهل‌بیت را تا سرحد عشق دوست دارد و شعار هم دارد و به زیارت هم می‌رود و «اشهد أن علیاً ولی الله» نیز می‌گوید؛ ولی از نظر عمل لنگ است. در نماز و روزه و خمسش و بالاخره در رابطه با خدا و رابطه با مردمش کوتاه می‌آید و این نه تنها شیعه واقعی نیست اصلاً ائمّۀ طاهرین فرمودند اینها شیعیان ما نیستند. شیعۀ ما کسی است که عمل داشته باشد.

وی تاکید کرد: لذا اگر بخواهیم یک شیعه واقعی باشیم، باید از نظر اعتقادات محکم، ریشه‌دار و از نظر شعار نیز شعارهای تشیع و از نظر عمل، متابعت از اهل‌بیت«سلام‌الله‌علیهم» داشته باشیم. خانه ما به تشیع بخورد. زن و بچه ما به حجاب زهرا بخورند. افعال و کردار و گفتار و رفتار ما مطابق میل ائمّۀ طاهرین«سلام‌الله‌علیهم» باشد و آنگاه یک شیعه واقعی می‌شویم.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره یک شیعه حسابی و بهشتی کیست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: حوزه علمیه ، جهلِ در دین ، جهنّم ، |تعلیم و تعلَم ، سقوط انسان ، دین مقدس اسلام ، دین تشیّع