فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

هشدار درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای

هشدار درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای

ویرایش: 1393/1/27
نویسنده: f_ebrahimi
سازمان غذا و دارو با اعلام گزارش مواردی از مرگ ناشی از مصرف برخی داروهای کاهش وزن تبلیغ شده در شبکه های ماهواره ای بار دیگر از خانواده‌ها خواست خود را طعمه این گونه تبلیغات که با سلامت جان آنها مرتبط است، نکنند.

به گزارش ایسنا در اطلاعیه ستاد مرکزی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به افزایش تماس‌های تلفنی با مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم وزارت بهداشت در خصوص مصرف داروهای تبلیغ شده در شبکه های ماهواره ای و گزارش مواردی از بستری در بیمارستان و مرگ ناشی از مصرف برخی از داروهای کاهش وزن از جمله فرآورده HERBAL SLIMMING به خانواده ها تاکید شده است: «تهیه دارو تنها باید از طریق سیستم دارویی کشور اعم از داروخانه ها و بیمارستانها صورت گیرد و حتی پزشک معالج هم مجاز به فروش دارو یا فرآورده های دارویی در مطب نمی باشد.

از آنجا که نظارت وزارت بهداشت بر داروهای ارائه شده از طریق داروخانه ها و بیمارستانها به واسطه کنترل دائمی شرکت های تولید کننده، وارد کننده و شرکت های پخش دارو صورت می گیرد، شهروندان بدون نگرانی مجاز می باشند داروی مورد نیاز خود را از طرق ذکر شده تهیه و مصرف نمایند.

از آنجا که فروش و تبلیغ داروهای تبلیغ شده از طریق ماهواره صرفاً جنبه سودجویی دارد، اغلب با ادعای دارا بودن مجوز وزارت بهداشت، مصرف کنندگان را ترغیب به تهیه و مصرف، فرآورده های خود می نمایند.

تمام نقل و انتقالات و روش فروش این فرآورده ها از طریق تماس تلفنی و ارسال با پیک صورت می گیرد و این خود گواه بدون پشتوانه بودن و عدم صحت اطلاعات ارائه شده می باشد.»

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پایان ضمن هشدار به هموطنان بار دیگر تاکید کرده که مسوولیتی را در قبال عوارض ناشی از تهیه و مصرف خودسرانه این فرآورده ها برعهده نخواهد گرفت و از خانواده ها درخواست کرده خود را به عنوان یک طعمه در دام این گونه تبلیغات که متاسفانه با سلامت جان آنها مرتبط است، گرفتار نکنند.


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هشدار درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سازمان غذا و دارو ، شبکه های ماهواره ای ، سلامت ، وزارت بهداشت ، کاهش وزن ، سیستم دارویی ، فرآورده های دارویی