فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

شناسنامه و کارت ملی گرو نگذارید

شناسنامه و کارت ملی گرو نگذارید

ویرایش: 1393/1/28
نویسنده: f_ebrahimi

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور گفت: ودیعه گذاشتن شناسنامه و کارت شناسایی ملی در هر مکانی برای صاحب شناسنامه و گیرنده آن جرم به حساب می آید.

به گزارش روابط عمومی ثبت احوال ، ˈمهدی تدینˈ با بیان اینکه سازمان ثبت احوال کشور سازمان حاکمیتی و زیرساختی است که یکی از مهم ترین ماموریت هایش صدور اسناد هویتی برای تمامی ایرانیان در اقصی نقاط دنیا است، افزود: مردم نیز موظف به حفظ این اسناد هویتی هستند.

وی اظهار داشت :برای حفظ این سند حاکمیتی مهم، مردم باید از ودیعه گذاشتن اسناد هویتی و تابعیتی خود مثل شناسنامه و کارت شناسایی ملی نزد دیگران اکیدا خودداری و کسبه و افراد نیز از گرو گرفتن شناسنامه ، کارت شناسایی ملی افراد به عنوان ودیعه جدا خودداری کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان ثبت احوال تصریح کرد: اسناد هویتی وسیله شناسایی افراد است که به وسیله آن می توانند هویت و تابعیت خود را ثابت و از حق خود دفاع کند.

تدین با اشاره به اینکه هویت و تابعیت افراد با اسناد هویتی آنان محرز می شود، تاکید کرد: به همین علت مردم باید نسبت به نگهداری ، حفظ و حراست از اسناد هویتی خود نهایت دقت را داشته باشند تا هویت آنان توسط افراد سودجو مورد سرقت و سوء استفاده قرار نگیرد .

وی افزود: همچنین دست کاری در شناسنامه نیز جرم تلقی می شود و با توجه به اینکه افراد با این مدرک می توانند در هر شهر یا ارگانی هویت خود را معرفی و یا از حق خود دفاع کنند، بنابر این لازم است در حفظ و نگهداری آن دقت کنند.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شناسنامه و کارت ملی گرو نگذارید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سازمان ثبت احوال ، ودیعه گذاشتن شناسنامه ، کارت شناسایی ملی ، صاحب شناسنامه ، اسناد هویتی ، هویت و تابعیت ، حفظ و حراست از اسناد هویتی