فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید اینجا کلیک کنید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

تاثیر ریش برروی جذاب شدن مردان!؟

تاثیر ریش برروی جذاب شدن مردان!؟

ویرایش: 1393/2/2
نویسنده: f_ebrahimi
نتایج پژوهشی تازه نشان می‌دهد که هر چه تعداد مردانی که ریش خود را از ته تراشیده‌اند در اطراف یک مرد ریشو بیشتر باشد، فرد ریشو جذاب‌تر به نظر می‌رسد. البته پژوهشگران خبر خوبی هم برای |بی‌ریش‌ها| دارند.
محققان دانشگاه |New South Wales| در سیدنی به 213 مرد و هزار و 453 زن تصاویری از مردانی نشان داده‌اند که صورت‌شان به اندازه‌های مختلف ریش داشته است. شرکت‌کنندگان باید به جذابیت مردان نمره می‌دادند. پیش از انجام این آزمایش، شرکت‌کنندگان مجموعه تصاویری از مردانی دیده بودند که یا صورت خود را از ته تراشیده بودند یا ریش کامل داشتند.

نتیجه پژوهش: ریشوهایی بیشترین امتیاز را گرفتند که فرد نمره‌دهنده پیش از آنها صورتی از ته تراشیده دیده بود. زنان بیشترین امتیاز را به چهره‌هایی دادند که بیشترین شباهت را با همسر یا شریک زندگی‌شان داشتند. جالب اینکه شباهت به پدر چندان برای زنان مهم نبود.

البته یعنی مردان صورت‌تراشیده‌ای که تصویرشان پس از مردان ریشو نمایش داده می‌شد هم امتیاز خوبی کسب کردند. اما نتایج این پژوهش که در نشریه |Biology Letters| منتشر شده در مجموع نشان می‌دهد که مردان ریشو به مراتب بیشتر از همنوعان صورات‌تراشیده خود امتیاز گرفته‌اند.

هر چند پیش از این هم تحقیقات متعددی نشان داده بودند که ریش مردان را جذاب‌تر می‌کند، ولی در کل در مورد این‌که موی صورت واقعا جذابیت مردان را افزایش یا کاهش می‌دهد، هنوز هم بین محققان اختلاف نظر وجود دارد. یک دلیل می‌تواند این باشد که پژوهش‌ها در فرهنگ‌های مختلف انجام شده‌اند و ذائقه هر فرهنگ در این مورد به احتمال با سلیقه دیگر فرهنگ‌ها متفاوت است.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تاثیر ریش برروی جذاب شدن مردان!؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ریش ، مرد ریشو ، جذاب‌ ، بی‌ریش‌ها ، سیدنی ، جذابیت مردان ، همسر ، شریک زندگی‌ ، پدر