فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خانه تکانی پوست

خانه تکانی پوست

ویرایش: 1393/2/2
نویسنده: f_ebrahimi
نرمی پوست با گلاب:در طب سنتی‌ گلاب به عنوانه ماده‌ای شناخته می‌شد که ph خون را به سمت قلیایی می‌برد. یکی‌ از مهمترین کاربردهای گلاب، مراقبت از پوست است. گلاب برای انواع پوست‌ها به خصوص پوست‌های خشک و حساس مناسب است. یکی‌ از موارد استفاده از گلاب، پاک کردن پوست می‌باشد و می‌توان به جای محصولات شیمیایی پاک کننده از آن استفاده کرد. استفادهٔ دیگر آن طراوت و تازگی بخشیدن به پوست است. به خصوص پس از خانه تکانی شب عید. بدین گونه که پس از هر بار استحمام که منافذ پوست بازتر هستند گلاب را به پوست صورت بمالید. در این حالت اسانس گلاب به صورت جذب پوست می‌شود که با توجه به اثرات آن در افزایش جریان خون، سبب شادابی پوست می‌شود. البته استفادهٔ مداوم از این روش میتواند اثرات مطلوب را ایجاد کند.

خیار برای درمان خشکی پوست:

گوشت خیار برای درمان پوست‌های خشک معجزه آسا است. از دیرباز خانم‌ها برای لطافت و روشنی پوست‌شان، صورت خود را با ورقه‌‌ها‌ی نازک خیار میپوشانند. نصف یک خیار را پوست کنده، رنده کنید و به صورت پوره در بیاورید. یک تا دو قاشق سوپ خوری ماست تازه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا به صورت کرم یک دست در بیاید. کرم را روی صورت و گردن خود بمالید و حدود 15 دقیقه نگاه دارید. صورتتان را خوب ماساژ دهید و با آب خنک بشویید. خواهید دید که پوستتان نرم و روشن خواهد شد. دست به کار شوید و این ماسک خانگی را تهیه کنید و به پوست خود لطافت و زیبایی ببخشید.


منبع: banoyealvand.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خانه تکانی پوست نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نرمی پوست ، گلاب ، طب سنتی‌ ، قلیایی ، مراقبت از پوست ، پوست‌های خشک و حساس ، پاک کردن پوست