فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

دو عارضه چشمی شایع در فصل بهار

دو عارضه چشمی شایع در فصل بهار

ویرایش: 1393/2/6
نویسنده: f_ebrahimi
معاون درمان بیمارستان چشم پزشکی فارابی گفت: کنژکتویت آلرژیک و کراتو کنژکتویت (VKC) معروف به بیماری بهاره چشمی دو عارضه چشمی شایع فصل بهار است که به صورت التهابات آلرژیک ظاهر می شود.

در فصل بهار به ععلت گرده افشانی گل ها و درختان میزان شیوع آلرژی های چشمی نیز افزایش می یابد. آلرژی های چشمی به شکل های مختلف در افراد ظاهر می شود که از جمله شایع ترین علایم آن قرمزی و بروز سوزش و خارش در چشم ها است.

دکتر مهدی خداپرست در این خصوص گفت: به علت اینکه تعداد مواد محرک و آلرژن ها در محیط زیاد است و مشخص شدن دلیل بروز آلرژی ها هزینه زیادی دربردارد، پزشکان به دنبال کشف علت بروز آلرژی نیستند و تنها در مراجعه بیمار به مراکز پزشکی راه های درمان را درپیش می گیرند. وی افزود: علاوه بر گرده گل ها و درختان، آب و لوازم محل زندگی مانند فرش، رختخواب و حتی برخی لباس ها می تواند باعث بروز آلرژی های چشمی در افراد شود.

معاون درمان بیمارستان چشم پزشکی فارابی با بیان این که علایم این دو نوع آلرژی چشمی (کنژکتویت آلرژیک و کراتو کنژکتویت) شایع فصل بهار همانند هم است، گفت: درمان این دو نوع عارضه نیز یکسان است. خداپرست افزود: آبریزش، درد، سوزش و قرمزی چشم ها از جمله عمده ترین علایم کنژکتویت آلرژیک است.

وی در مورد کراتو کنژکتویت نیز گفت: این بیماری بیشتر در فصول گرم سال و بهار شایع است و مکانیزم های ایمنی بدن در آن دخیل است؛ با توجه به تغییرات بیولوژیک در فصول گرم سال و تغییراتی که در دمای بدن افراد رخ می دهد، این بیماری بروز می کند. خداپرست افزود: به افرادی که بیماری در آنها نسبت به درمان مقاوم شده است، توصیه می شود که به مناطق سردسیر کشور بروند و یا از ماساژ سرد چشم ها استفاده کنند.

وی اظهار کرد: در کراتو کنژکتویت علاوه بر قرمزی و خارش چشم، ترشحات سفید رنگ در داخل چشم ها و حساسیت به نور نیز بروز می کند. خداپرست افزود: همچنین به افرادی که به آلرژی های چشمی فصل بهار دچار می شوند، توصیه می شود که از مواد، لوازم و محیطی که سبب بروز آلرژی در آنها می شود، دوری کنند.

معاون درمان بیمارستان چشم پزشکی فارابی گفت: تجویز آنتی هیستامین و یا برخی کورتون ها به مدت کوتاه و همچنین برخی داروهای سرکوب کننده ایمنی در موارد مقاوم به درمان از دیگر تجویزهای چشم پزشکان برای رفع آلرژی های چشمی است.


منبع:

http://www.seemorgh.com

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دو عارضه چشمی شایع در فصل بهار نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کنژکتویت آلرژیک ، شیوع آلرژی ، سوزش و خارش ، قرمزی چشم ، ترشحات سفید رنگ ، آنتی هیستامین ، سرکوب کننده ایمنی