فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چشم انداز بامدادی بازار  شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

چشم انداز بامدادی بازار شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

ویرایش: 1393/2/13
نویسنده: fars-ads
جهانی:

طبق آخرین تصمیمات بانک مرکزی امریکا در ارتباط با سیاست های پولی، حجم برنامه های حمایتی برای چهارمین بار کاهش یافته و در کنار گزارش های اقتصادی مثبت دیگر از جمله اشتغال، موجب تقویت دلار شده است. با این حال آرام شدن رشد اقتصادی این کشور در فصل زمستان و همچنین بالا گرفتن تنش ها در اوکراین از شب گذشته، بخشی از این رشد را تعدیل کرده است.

رئیس بانک مرکزی امریکا موسوم به فدرال رزرو، 10 میلیارد دلار دیگر از برنامه خرید اوراق قرضه کاسته تا خرید ماهانه این اوراق به 45 میلیارد دلار محدود شود.

گزاش اشتغال امریکا نشان میدهد نرخ بیکاری از 6.7 به 6.3 درصد کاهش یافته است. فعالیت کارخانجات بر اساس شاخص ISM بیش از انتظار افزایش یافته و به 54.9 رسیده است. شاخص فعالیت کارخانجات چین نیز از ادامه رشد فعالیت ها حکایت دارد.

با این حال اولین برآورد از نرخ رشد اقتصادی امریکا در فصل زمستان، کمتر از انتظار کارشناسان بوده که رشد 0.1 درصدی را نشان میدهد.

شب گذشته رئیش جهمور موقت اوکراین از حمله ارتش این کشور به جدایی طلبان شرق اوکراین خبر داده است. رئیس جمهور امریکا برقراری نظم و قانون را حق دولت اوکراین دانسته و مسکو از شورای امنیت سازمان ملل در خواست برگزاری جلسه‌ای اضطراری کرده است.

شاخص دلار که نرخ برابری پول امریکا به شش ارز معتبر دیگر را نشان میدهد طی روز های پایانی هفته افزایش یافته، با این حال طی نیمه شب گذشته بخشی از این رشد تعدیل گشته است.

بدین ترتیب قیمت هر اونس طلا با رشد 0.4 درصدی نسبت به صبح چهارشنبه در 1299 دلار بسته شده است. این در حالیست که شب گذشته تا 1273 دلار کاهش یافته بود.

قیمت نفت برنت با افت اندکی در 108.6 دلار در هر بشکه بسته شده است. در بخش فلزات اساسی قیمت مس نسبتا بدون تغییر و قیمت آلومینیوم و روی یک درصد کاهش یافته است.

داخلی:

رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به بی ارتباطی تغییرات اخیر نرخ ارز به کسری بودجه دولت، اظهار داشته که این نهاد به هیچ عنوان و هیچ گاه اقدام به تزریق ارز به بازار نمی‌کند. به گفته وی تخصیص مجدد ارز مبادلاتی به صنعت خودرو موجب ثبات در بازار ارز خواهد شد.

معاون اول رئیس جهمور عدم عرضه ارز از سوی پتروشیمی ها را مورد انتقاد قرار داده و از رئیس بانک مرکزی خواسته است تا در این مورد اقدامی انجام دهد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار وظیفه اصلی صندوق توسعه بازار را افزایش نقدشوندگی و ایجاد ثبات در بازار بورس دانسته است. به گفته وی حمایت از این صندوق به معنای دخالت دولت در بازار بورس نیست و تقویت منابع مالی صندوق به منظور ایفای نقش مؤثرتر در زمینه بازارگردانی سهام صورت میگیرد.

بازار ارز تهران روز پنجشنبه با افزایش قیمت ها به کار خود پایان داده است. نرخ برابری دلار به ریال با رشد 0.6 درصدی به 3307 تومان رسیده است. با این حال با توجه به تغییرات قیمت جهانی طلا، قیمت سکه با افت 0.6 درصدی در 1010800 تومان بسته شده است.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چشم انداز بامدادی بازار شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کارگزاری مفید ، www.emofid.com ، دلار ، بورس ، اوکراین ، اونس طلا ، سازمان بورس و اوراق بهادار ، قیمت جهانی طلا ، قیمت سکه