فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

مراسم ازدواج دو قورباغه برای باریدن باران!!

مراسم ازدواج دو قورباغه برای باریدن باران!!

ویرایش: 1393/2/13
نویسنده: f_ebrahimi
پس از اخم ابرها و نباریدن باران، ساكنان روستاي آسام هند بنابر يك رسم قديمي با برگزاري مراسم ازدواج دو قورباغه، طلب باران كردند. علاوه بر ساکنان این روستا، صدها تن نیز از روستاهای همجوار به تماشای این ازدواج آمده بودند. ساكنان اين روستا معتقدند كه برگزاري اين ازدواج غيرمعمول موجب بارندگي مي‌شود و مي‌تواند آنان را از خشكسالي و قحطي آب نجات دهد.

دو گروه از زنان به صورت جداگانه، قورباغه های نر و ماده را به حمام می برند و سپس به آنها به لباس مخصوص می پوشند و جواهرات می آویزند تا برای عروسی مهیا گردند. پس از انجام مراسم نیز آنها به راز و نیاز با خدایشان پرداخته و از او سپاسگزاری کرده و برای این زوج تازه به هم رسیده نیز دعا می کنند. سپس آنها را به نزدیکی یک رودخانه برده و برای ماه عسلشان آنها را تنها می گذارند!... به این امید که باران لازم برای فصل برداشت از آسمان ببارد.در بخش‌هايي از هند، اين تصور وجود دارد كه قورباغه‌ها قدرت ويژه‌اي دارند و مي‌توانند هنگام بارش باران را حدس بزنند و با ايجاد صداهايي مردم را خبردار كنند.
اگرچه اين رسوم براي بيشتر مردم امري عجيب است ولی تعدادي از هندي‌ها اقدام به برگزاري مراسم ازدواج حتي براي ميمون‌ها مي‌كنند تا باران ببارد.

همچنین مردم سراسر هند معتقدند قورباغه ها دارای توانایی های فوق العاده ای هستند و روز عروس آنها نیز روز خوبی محسوب می شود. مردم این روستای دورافتاده هند،از روز قبل از مراسم قورباغه ها را با رنگ پرتقالی و گلهای وحشی زینت کرده و در تدارک مراسم هستند.


منبع: rozanehonline.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مراسم ازدواج دو قورباغه برای باریدن باران!! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: باران ، ساكنان روستا ، آسام هند ، رسم قديمي ، مراسم ازدواج دو قورباغه ، طلب باران ، بارندگي ، خشكسالي