فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

▐خلاصه بازار - شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

▐خلاصه بازار - شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

ویرایش: 1393/2/13
نویسنده: fars-ads

شاخص کل بورس تهران با 0.29 درصد کاهش به 77938.9 واحد رسیده است. ارزش معاملات نسبت به چهارشنبه 25 درصد کاهش یافته و صنایع خودرو، شیمیایی و سیمان بیشترین ارزش معاملات را داشته اند.

سایپا بیشترین ارزش معاملات را داشته و با رشد 3.9 درصدی به قیمت 2379 ریال رسیده که بالاترین قیمت از ابتدای بهمن سال گذشته به حساب می آید. در گروه خودرو ایران خودرو و پارس نیز بیش از 2.5 درصد افزایش یافته اند و پس از سایپا و گروه مپنا بیشترین ارزش معاملات را داشته اند.

گروه مپنا در ادامه رشد دو هفته اخیر 1.2 درصد افزایش یافته و به 8507 ریال رسیده که بیشینه از ابتدای سال محسوب می شود.

سرمایه گذاری غدیر با 1.8 درصد کاهش، اندکی از رشد پس از بازگشایی اش را تعدیل نموده و به 7583 ریال رسیده است. غدیر بیشترین سهم را در افت روزانه شاخص داشته است.

شرکت های هلدینگ و سرمایه گذار در حوزه پتروشیمی افت های اندکی داشته اند. هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس، تاپیکو و نفت و گاز پارسیان کمتر از 0.5 درصد پایین آمده اند.

بیشتر بانک ها با افت های محدود معاملاتشان پایان یافته است. قیمت پایانی سهام بانک صادرات با افت 0.2 درصدی به کمتر از 100 تومان رسیده است. از امروز توافق بین بانکها بر سر نرخ های جدید سود سپرده ها در کلیه بانک ها و موسسات اعتباری به اجرا گذاشته شده است. طبق این توافق بیشترین سود مربوط به سپرده های یکساله و به میزان 22 درصد و کمترین آن به سپرده های روز شمار و کمتر از 3 ماه به میزان 10 درصد تعلق خواهد گرفت. گزارش های میدانی برخی خبرگزاری ها نظیر ایسنا و فارس حاکی از اجرای این توافق در کنار تخلف جزئی برخی از بانکها ست. به گفته رئیس بانک مرکزی هیچ محدودیتی برای سپرده گذاری بیش از یک سال وجود نخواهد داشت بلکه تنها نرخ سود علی الحساب به طور سالانه و متناسب با عملکرد بخش واقعی اقتصاد تعیین خواهد شد.

در بازار سکه و ارز، دلار در ادامه رشد چند روز اخیر با 0.7 درصد افزایش به 3330 تومان و سکه بهارآزادی طرح جدید با 1.6 درصد افزایش به 1 میلیون و 27 هزار تومان رسیده است.

به گفته رئیس سازمان انرژی اتمی به نقل از ایسنا راکتور اراک ضمن حفظ ماهیتش به عنوان راکتور آب سنگین، به منظور کاهش تولید پلوتونیوم باز طراحی می شود. مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 از هفته آینده (23 اردیهشت ماه) در گام نهایی وارد مرحله جدیدی خواهد شد. قرار است در این مرحله دو طرف وارد نگارش متن نهایی توافق شوند .

به گزارش دنیای اقتصاد قیمت مسکن در تهران به قیمتهای فروردین ماه سال 92 بازگشته است. قیمت مسکن در اردیبهشت سال 92 به بالاترین مقدار رسیده بود اما طی یکسال اخیر روند کاهشی داشته است.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ▐خلاصه بازار - شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شاخص کل بورس تهران ، www.emofid.com ، کارگزاری مفید ، سایپا ، سرمایه گذاری غدیر ، سکه و ارز ، قیمت مسکن