فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قلب مصنوعی بزودی وارد کشور می‌شود

قلب مصنوعی بزودی وارد کشور می‌شود

ویرایش: 1393/2/13
نویسنده: f_ebrahimi
رییس بخش قلب و عروق بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه پیوند قلب آخرین راه حل درمان بیماران قلبی و عروقی است گفت : تعداد بسیاری از بیماران قلبی و عروقی در لیست انتظار عمل پیوند قلب در کشور قرار دارند و به همین علت تعداد محدودی قلب مصنوعی در ماههای آتی وارد کشور می شود.

به گزارش ایرنا، دکتر بابک شریف کاشانی روز -چهارشنبه- در حاشیه برگزاری چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران در جمع خبرنگاران افزود : در ماه های آینده قلب مصنوعی در تعداد محدودی وارد کشور می شود.

شریف کاشانی با بیان اینکه هزینه دریافت قلب مصنوعی بسیار زیاد است، در مورد علت این موضوع گفت : تکنولوژی ساخت قلب مصنوعی در دنیا به طور انحصاری در دست چند کشور معدود است و شرکت ها و کمپانی هایی هستند که قلب مصنوعی تولید و به بازار عرضه می کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون در جهان حدود 4 تا 5 هزار پیوند قلب صورت گرفته است، گفت: در ایران سالانه حدود 90 عمل پیوند قلب صورت می گیرد.

شریف کاشانی با بیان اینکه آمار لیست پیوند قلب در وزارت بهداشت و درمان وجود دارد، گفت: علاوه براین هر بیمارستانی برای پیوند قلب قلب فهرست جداگانه ای را تهیه کرده است.

به گفته وی پیوند قلب برای بیمارانی صورت می گیرد که بیماری آنان در مرحله پیشرفته و غیر قابل درمان باشد.

وی ادامه داد: در منطقه خاورمیانه 3 کشور ایران ، ترکیه و عربستان سعودی توانایی و تکنولوژی عمل پیوند قلب را دارند.

شریف کاشانی با بیان اینکه پیوند قلب از بیمارانی که دچار مرگ مغزی شده اند، گرفته می شود، افزود : حدود 20 سال است که پیوند قلب در کشور اجرا می شود و پیدا کردن قلب برای پیوند در نوزاد بسیار سخت است و در این شرایط باید از دهنده مرگ مغزی استفاده کنیم که دهنده مرگ مغزی به نوزاد به سختی پیدا می شود.

به گفته وی خوشبختانه واحد فراهم آوری اعضا در شرایط بسیار خوبی اعضا پیوندی را نگهداری می کنند تا به بیماران نیازمند پیوند زده شود.

چهارمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران در روزهای 10 تا 12 اردیبهشت ماه در مرکز همایش های بین المللی شهید بهشتی در حال برگزاری است .


منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قلب مصنوعی بزودی وارد کشور می‌شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قلب و عروق ، پیوند قلب ، قلب مصنوعی ، ایران ، ترکیه و عربستان ، شهید بهشتی ، مرگ مغزی