فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درآمد میلیاردی فوتبالیست‌ها و کلیه‌فروشی

درآمد میلیاردی فوتبالیست‌ها و کلیه‌فروشی

ویرایش: 1393/2/13
نویسنده: f_ebrahimi
به نظرم نوشته دکتر سبحانی فرد در مورد مقایسه درآمد فوتبالیست و استاد شامل نکات درست و غلطی بود که به نظرم رسید شاید پرداختن به آنها بیراه نباشد!

در ادامه یادداشت خواننده الف آمده است: ایشان فرمودند که ارزش کار را مردم عادی تعیین می کنند و مثال صد هزار نفر بلیط و غیره را زدند. یک قسمت اشکال بحث ایشان دقیقا همین جا است. اگر دستمزد یک فوتبالیست فقط از طریق درآمد باشگاه شامل بلیط و حق پخش و آگهی و غیره پرداخت می شد اصولا مشکلی برای بحث وجود نداشت.

مشکل اینجاست که دستمزدی به مراتب ما فوق این ارقام به اینها پرداخت می شود که عملا از جیب ملتی به نسبت فقیر باید تامین شود.

دومین ایراد اینجا است که در یک جامعه سالم ممکن است که استاد دانشگاه خیلی کمتر از یک فوتبالیست درآمد داشته باشد (به همان دلایلی که ایشان ذکر کردند) اما باید این درآمد درحدی باشد که این استاد دانشگاه زندگی در خور زحمات و مقام خود را داشته باشد. مثلا اگر فوتبالیست مازراتی میلیاردی سوار می شود ایشان باید حداقل سوار تویوتا کمری بشوند و نه پژو 405.

وقتی یک استاد دانشگاه یا یک مهندس زبده و با سابقه، از امکانات خوب رفاهی (نه خیلی عالی و تجملی) مثل مسکن و اتومبیل خوب و داشتن تفریحات مناسب برخوردار باشد مسلما با توجه به جایگاه اجتماعی خود در مقام مقایسه خود با خواننده و بوکسور و فوتبالیست برنمی آید ولی در غیر این صورت بحث |گشنگی نکشیدی که عاشقی یادت بره| پیش می آید و جایگاه اجتماعی جای ضروریات زندگی ایشان را پر نمی کند.

نکته سوم بحث اختلاف طبقاتی است؛ شاید در جامعه ای مانند سوییس که هر شخص به طور متوسط صاحب 500 هزار یورو از سرمایه کشور خود است (یعنی بالای 2 میلیارد تومن!) و یک کارگر 5000 یورو در ماه حقوق دریافت می کند و بهداشت و تحصیل مجانی است، انرژی منفی زیادی از درآمد غیرعادی یک فوتبالیست یا خواننده به جامعه تزریق نشود ولی در کشوری که خیلی ها کلیه خود را می فروشند تا مشکلات زندگی خود را حل کنند داشتن یک خودروی میلیاردی برای متوسط چند دقیقه دویدن در هر ساعت، بسیار زجراور و دردناک خواهد بود.

نکته 4ام بحث مالیات است؛ طبق قانونی که در فرانسه تصویب شد فوتبالیست ها باید 75 درصد (اگر درست یادم مانده باشد) درآمد (واقعی!) خود را مالیات بدهند و این رقم در کشورهای دیگر هم بسیار بالا و حدود 50 درصد است.

در این کشورها برای درآمدهایی که با زحمت کمتر بدست میایند مالیات های سنگینی وضع می شود و این بدین معنی است که یک فوتبالیست میلیاردی عملا مشکل تعداد زیادی از هموطنان پایین دست خود را حل می کند و نه اینکه خود هزینه ای باشد بر دوش مردم.
منبع:

http://www.entekhab.ir

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درآمد میلیاردی فوتبالیست‌ها و کلیه‌فروشی نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ارزش کا ز ، پخش و آگهی ، جایگاه اجتماعی ، اختلاف طبقاتی ، انرژی منفی ، بلیط ، فوتبالیست