فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی-شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی-شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014

ویرایش: 1393/2/14
نویسنده: fars-ads
تقویت ارزش دلار موجب افت قیمت اکثر کالاها از جمله فلزات شده در حالی که قیمت جهانی طلا در واکنش به تشدید بحران اوکراین افزایش یافته است.

در امریکا، نرخ بیکاری با کاهش قابل توجه 0.4 درصدی به 6.3 درصد رسیده که کمترین مقدار از سپتامبر 2008 به این سو محسوب می شود. از طرف دیگر، اولین برآورد نرخ رشد اقتصادی امریکا برای فصل زمستان 0.1 درصد اعلام شده که در نگاه اول ضعیف بنظر می رسد. اما اکثر کارشناسان این نرخ رشد پایین را به سرمای کم سابقه زمستان مربوط می دانند که اکنون سپری شده است. سایر گزارش ها از اقتصاد امریکا مثبت به نظر می رسد. رشد آمار فروش قولنامه ای خانه ها بهتر از انتظارات بوده و شتاب رشد فعالیت کارخانجات برای سومین ماه متوالی افزایش یافته است.

رویداد مهم دیگر امریکا به اعلام سیاست های پولی بانک مرکزی (فدرال رزرو) مربوط می شود. همانطور که انتظار می رفت، این نهاد برای چهارمین ماه متوالی از حجم برنامه های حمایتی موسوم به QE کاسته است اگرچه اطمینان داده که سیاست نرخ پایین بهره تا زمان نسبتا زیادی ادامه خواهد یافت.

اخبار عمدتا مثبت اقتصادی امریکا در کنار ادامه سیاست فدرال رزرو برای کاهش برنامه های حمایتی موجب تقویت تقاضا برای دلار شده و از این مسیر بر قیمت کالاها تاثیر منفی بر جای گذاشته است.

در بورس فلزات لندن، قیمت هر شش فلز غیر آهنی برای کل هفته کاهش یافته است. مس با 0.5 درصد کاهش کمترین افت را در میان فلزات دارد. آلومینیوم 4.4 درصد کاهش را تجربه کرده و قلع و سرب افت 3.4 درصدی را ثبت کرده اند. قرارداد یک ماهه سنگ آهن 62% تحویل چین با افت 5 درصدی به 105.3 دلار رسیده است. قیمت اوره فوب دریای سیاه با افت 3.1 درصدی به 340 دلار در هر تن رسیده تا مجموعه افت دوهفته ای به بیش از 7 درصد برسد.

تشدید بحران اوکران موجب شد تا قیمت جهانی طلا نوسان قابل توجهی را در آخرین روز هفته تجربه کند. طلا عصر جمعه در واکنش به گزارش خوب اشتغال امریکا به سرعت رو به کاهش گذاشت و تا 1273 دلار در هر اونس پایین آمد اما خبر حمله ارتش اوکراین به جدایی طلبان مسلح تحت حمایت روسیه برای بازپس گیری ساختمان های دولتی باعث شد تا تقاضا برای طلا افزایش یافته و قیمت طلا بار دیگر از مرز 1300 دلار عبور کند.

صبح دوشنبه انتظار می رود بازارهای آسیا به دو موضوع متفاوت اما مهم واکنش نشان دهند. اول گزارش مثبت اشتغال امریکا که عصر جمعه و در زمان بسته بودن بازار آسیا منتشر شد. دومین موضوع هم به ادامه تنش ها در اوکراین و موضوع گیری های احتمالی روسیه و غرب مربوط می شود. یک گزارش در عصر دوشنبه احتمالا نشان می دهد که سرعت رشد فعالیت بخش خدمات امریکا افزایش یافته است. عصر چهارشنبه رئیس فدرال رزرو خانم |جانت یلن| در کمیته مشترک اقتصادی کنگره امریکا حاضر شده و به سوالات قانون گذاران در مورد شچم انداز اقتصاد و مسیر سیاست های این نهاد پاسخ می دهد. لحن خانم یلن در جلسات اخیر به گونه ای بوده که انتظارات را به سمت ادامه سیاست نرخ پایین بهره متمایل کرده است. اگر این لحن در صحبت های این هفته هم حفظ شود در این صورت می تواند دلار را تضعیف کرده و از این مسیر بر قیمت کالاها تاثیر مثبت داشته باشد. یک روز بعد بانک های مرکزی انگلیس و اروپا آخرین سیاست های پولی را اعلام می کنند.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی-شنبه 13 اردیبهشت 1393 - 3 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دلار ، طلا ، امریکا ، فدرال رزرو ، بورس فلزات لندن ، انگلیس ، اروپا