فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه بازار  یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 - 4 می 2014

خلاصه بازار یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 - 4 می 2014

ویرایش: 1393/2/14
نویسنده: fars-adsشاخص کل بورس تهران برای دومین روز پیاپی کاهش یافته است. به این ترتیب شاخص کل با افت 370 واحد، معادل 0.47 درصد به 77569.2 واحد رسیده است. ارزش معاملات 13 درصد نسبت به دیروز افزایش داشته و بیشترین ارزش معاملات به ترتیب به گروه های چند رشته ای، خودرو و شیمیایی اختصاص داشته اند.

اکثر گروه ها و همچنین بیش از 70 درصد شرکت ها کاهش قیمت را تجربه کرده اند. در میان گروه های بزرگ، تنها کانی های فلزی رشد داشته است. دوقلوهای سنگ آهنی گل گهر و چادر ملو در کنار شرکت های سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات و توسعه معادن روی ایران افزایش قابل توجهی داشته اند. معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل گذاشته است.

بنا به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، در میان تولیدات صنایع معدنی در سال 92، کنسانتره و گندله سنگ آهن با افزایش 12 درصدی در تولید بیشترین رشد را داشته اند.

گروه مپنا 4 درصد در آخرین معامله افت داشته و با صف فروش بسته شده است.

بانک ها افت قابل ملاحظه ای داشته اند. بانک های ملت، تجارت و صادرات بین 0.8 تا 3.1 درصد کاهش یافته اند. بانک صادرات در 964 ریال بسته شده است. از روز گذشته نرخ های جدید بانکی اعمال شده است. بر این اساس بیشترین نرخ سود بانکی برای سپرده های یک سال و بیشتر، 22 درصد در نظر گرفته شده است.

بازار ارز و طلا روند نزولی داشته است. دلار با اندکی کاهش با 3302 تومان برابری می کند. سکه بهار آزادی طرح جدید نیز با 0.6 درصد کاهش 1016000 تومان معامله می شود.

پالایشگاه ها و تولید کنندگان محصولات شیمیایی نیز عمدتا با افت قیمت همراه بوده اند. گسترش نفت و گاز پارسیان و تاپیکو 0.9 و 1.5 درصد در قیمت پایانی کاهش داشته اند.

همچنین سازندگان خودرو و قطعات عمدتا با کاهش قیمت به کار خود پایان داده اند. با این وجود شرکت سایپا در محدوده مثبت معامله شده است.

منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خلاصه بازار یکشنبه 14 اردیبهشت 1393 - 4 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شاخص کل بورس تهران ، دوقلوهای سنگ آهنی ، گل گهر ، چادر ملو ، مپنا ، تجارت ، صادرات