فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چشم انداز بامدادی بازار  دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 5 می 2014

چشم انداز بامدادی بازار دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 5 می 2014

ویرایش: 1393/2/15
نویسنده: fars-ads
جهانی:

بازارهای مالی جهان بامداد امروز را با واکنش به خوش بینی ‌ها از اقتصاد آمریکا و شدت گرفتن تنش ها در اوکراین و موضوع گیری های جدید روسیه و غرب آغاز کرده اند. شاخص عمده بورس های آسیایی در محدوده منفی قرار گرفته است. شاخص Nikkei توکیو با افت 0.2 درصدی مواجه شده است.

فردا نشست وزیران شورای اروپا با محوریت گفتگوها در موضوع اوکراین در وین برگزار خواهد شد. از هفته گذشته شرایط اوکراین یک بار دیگر رو به وخامت گذاشته است. ادامه عملیات نظامی از سوی ارتش اوکراین برای بازپس گیری ساختمان های دولتی در شرق این کشور، سبب ایجاد موج تازه ای از تنش ها شده است.
در پی این نا آرامی ها، تقاضا برای طلا افزایش یافته و قیمت جهانی طلا رشد چشمگیر 0.7 درصدی را ثبت کرده است. قیمت هر اونس بار دیگر از مرز 1300 دلار عبور کرده و 1307 دلار معامله می شود.

بازگشایی بازار فلزات اساسی با کاهش محدود قیمت‌ها همراه بوده است. در بورس فلزات لندن، قیمت هر تن مس با اندکی کاهش به 6757 دلار رسیده تا بخشی از رشد 2 درصدی هفته اخیر جبران شود. در سایر فلزات اساسی، آلومینیوم و روی نیز با کاهش اندکی مواجه شده اند.
اخبار عمدتا مثبت اقتصادی آمریکا در کنار ادامه سیاست فدرال رزرو برای کاهش برنامه های حمایتی موجب تقویت تقاضا برای دلار و در پی آن افت قیمت اکثر کالاها از جمله فلزات شده است.

در بازار انرژی، قیمت نفت خام سبک آمریکا با افت 0.1 درصدی 108.5 دلار در هر بشکه مبادله می شود.

گزارش عصر امروز از آمریکا احتمالا نشان می دهد که سرعت رشد فعالیت بخش خدمات آمریکا افزایش یافته است. همچنین گزارش فردا، احتمالا از کاهش کسری تراز تجاری این کشور در ماه مارس نسبت به ماه قبل خبر خواهد داد.

داخلی:

وزیر صنعت، معدن و تجارت شایعه صدور دستور برای خروج محصولات پتروشیمی از بورس کالا را تکذیب کرده است. عدم نظارت دقیق بر عرضه محصولات پتروشیمی و تخلف سامانه بهین‌یاب از دلایل صدور این دستور عنوان شده بود.

سرپرست بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی به منظور پیاده سازی مفادی از توافق داوطلبانه هفت گانه، در حالی از دیروز در تهران به سر می برند که از امروز نشست های کارشناسی ایران و گروه 1+5 برای تدوین پیش نویس توافق جامع در نیویورک برگزار خواهد شد.

بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود از افت 10 درصدی تولیدات صنعتی ایران در سال 2013 نسبت به سال قبل از آن خبر داده در حالیکه در دوره مذکور، تولیدات صنعتی جهان با رشد 2.7 درصدی همراه بوده است. بر اساس این گزارش، رشد تولیدات صنعتی ایران در دو ماه نخست 2014 به ترتیب 1.3 درصد و 0.2 درصد بوده است.

هیات وزیران در راستای اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، افزایش قیمت حامل‌های انرژی را ابلاغ کرده و نرخ فروش بنزین، نفت، گاز، انواع سوخت هواپیما، گاز طبیعی فشرده و گاز مایع مصرفی را تعیین کرده اند. بر اساس آن نرخ سوخت تحویلی به هواپیماهای داخلی 500 تومان اعلام شده است.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، از توافق با وزیر نفت در خصوص عقد قراردادهای دلاری به منظور مصون ماندن از نوسانات بازار ارز با سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر می دهد. همچنین، رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از آمادگی سازندگان داخلی برای تولید 150 میلیارد دلاری تجهیزات مذکور خبر داده است.

به گفته رئیس سازمان توسعه تجارت، امسال برای نخستین بار تعرفه واردات خودروهای هیبریدی و برقی جهت کاهش آلودگی هوا صفر شده است. همچنین، تعرفه واردات خودروهای خارجی افزایشی نداشته است.

در بازار سکه و ارز، نرخ برابری دلار به ریال با افت 1 درصدی به زیر مرز 3300 تومان رسیده و در قیمت 3282 تومان بسته شده است. معاملات سکه نیز با کاهش 1 درصدی در قیمت 1011800 تومان بسته شده اند.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چشم انداز بامدادی بازار دوشنبه 15 اردیبهشت 1393 - 5 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اقتصاد آمریکا ، اوکراین ، شاخص Nikkei توکیو ، قیمت هر اونس ، فلزات اساسی ، قیمت نفت خام ، محصولات پتروشیمی