فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چرا صبح بايد مخلوط آب و ليمو خورد؟

چرا صبح بايد مخلوط آب و ليمو خورد؟

ویرایش: 1393/2/16
نویسنده: f_ebrahimi

ليموترکيبي شبيه به بزاق و اسيد هيدروليک دارد، ليمو سرشار از ويتامينها و مواد معدني است که به تخليه سموم از سيستم گوارشي کمک مي کند.
آفتاب سوختگي و نفخ معده را تسکين مي دهد، پزشکان براي بهبود حرکات روده اي در افراد مبتلا به سرطان،آب ليمو را توصيه مي کنند.
فوايد نوشيدن آب ليمو:
_ کمک به هضم غذا
_ سيستم پاک کنندگي
آب ليمو به دفع مواد زايد و سموم که مي تواند مجاري ادراري را مسدود کند کمک مي کند.با خوردن آب ليمو صبح ها مي توان ميزان دفع ادرار را در بدن افزايش داد.به اين شکل سم ها زودتر دفع مي شوند و دستگاه ادراري سالم مي ماند. اسيد سيتريک موجود در آب ليمو به عملکرد بيشتر آنزيم ها کمک مي کند.
_ تقويت سيستم ايمني بدن
ليمو سرشار از ويتامين C و پتاسيم است که به تحريک مغز و اعصاب کمک مي کند.همچنين فشار خون را کنترل مي کند.ويتامين C در مکمل هاي حمايتي براي مشکلات تنفسي استفاده مي شود. خوردن ليمو به طور منظم براي جلوگيري از اسيديته در بدن و اسيد اوريک مفاصل کمک مي کند. ليمو داراي خواص ضد ميکروبي است، براي محافظت در برابر سرما و آنفولانزا مفيد مي باشد.
_ پاک کننده ي پوست
داراي ويتامين c و همچنين آنتي اکسيدان است که براي کاهش چين و چروک و لک پوست کمک مي کند.ليمو ماهيت قليايي دارد که به از بين بردن باکتري ها و علل آکنه کمک مي کند.
_ بهبود خلق و خوي شما
ممکن است باور نکنيد که ليمو خاصيت بهبود خلق و خوي را دارد، بوييدن آب ليمو خلق و خوي شما را روشن و ذهن را فعال مي کند.افسردگي و اضطراب را کاهش مي دهد.
_ شفا بخشي تازه کردن نفس
در بهبود سريع زخم ها کمک مي کند،ليمو داراي مواد مغذي ضروري براي تقويت استخوانها و بافت هاي پيوندي است.درد دندان و التهاب لثه را کاهش مي دهد. اگر آب ليمو مصرف کرديد مدتي بعد مسواک بزنيد زيرا ميناي دندان را ضعيف مي کند يا بعد از مسواک آب ليمو بخوريد.
_ کاهش وزن
ليمو حاوي فيبر پکتين است که به کنترل گرسنگي کمک مي کند. تحقيقات نشان داده است که مصرف مواد قليايي براي کاهش وزن بسيار مفيد است. روز خود را با يک ليوان آب گرم مخلوط با ليموي تازه شروع کنيد اين کار براي کاهش وزن مفيد خواهد بود.


منبع:

http://tik.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا صبح بايد مخلوط آب و ليمو خورد؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ليموترکيبي ، اسيد هيدروليک ، مواد معدني ، تخليه سموم ، حرکات روده اي ، هضم غذا ، اسيد سيتريک