فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چشم انداز بامدادی بازار  چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - 7 می 2014

چشم انداز بامدادی بازار چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - 7 می 2014

ویرایش: 1393/2/17
نویسنده: fars-ads
جهانی:

در بورس های کالایی نوسان قیمت ها محدود بوده است. طلا با 0.2 درصد افزایش به 1311 دلار در هر اونس رسیده است. نفت برنت دریای شمال با افت 0.4 درصدی 107.2 دلار در هربشکه معامله شده و نفت سبک تگزاس آمریکا در مرز 100 دلار برای هربشکه معامله می شود.

در بورس فلزات اساسی ، مس با 0.2 درصد رشد 6743 دلار در هر تن دادو ستد می گردد. آلومینیوم تقریباً بدون تغییر مانده و هر تن از آن 1736 دلار معامله می شود. قیمت روی 0.2 درصد افزایش یافته و به 2054 دلار در هر تن رسیده است.

در بازارهای مالی اکثر شاخص های سهام در محدوده منفی قرار دارند. در آمریکای شمالی شاخص اس اند پی بورس نیویورک 0.9 درصد پایین آمده است. در حوزه یورو شاخص stoxx 50 تا 0.7 درصد پایین آمده و در بورس توکیو شاخص نیکی 2.3 درصد افت داشته است.

عصر دیروز گزارش تازه تراز تجاری آمریکا منتشر شده که بر اساس آن میزان واردات 40.4 میلیارد دلار از صادرات بیشتر بوده است. با این حال اختلاف بین صادرات و واردات برای اولین بار طی 5 ماه اخیر کاهش یافته است. افزایش صادرات و رسیدن به بیشترین مقدار آن طی 9 ماهه اخیر دلیل اصلی کاهش اختلاف بین صادرات و واردات بوده است. بعد از ظهر امروز رئیس فدرال رزرو به منظور پاسخگویی به سوالات در کمیته مشترک اقتصادی کنگره آمریکا حضور خواهد یافت که لحن سخنان وی بر ارزش دلار تأثیرگذار خواهد بود.(برای اطلاع بیشتر می توانید به بولتن و دور نمای هفتگی بازارهای جهانی کارگزاری مفید در تاریخ شنبه 13 اردیبهشت ماه مراجعه نمایید.)

در آخرین تحولات اوکراین فعالیتهای مربوط به حمل و نقل هوایی در شهر دونتسک کاملا متوقف شده و هیچ هواپیمایی اجازه فرود و یا پرواز ندارد. تنشها در شرق اوکراین بویژه در شهر اسلوویانسک ادامه دارد. طی روزهای گذشته در این شهر درگیری های خونینی بین جدایی طلبان و ارتش اوکراین به وقوع پیوسته است. قرار است یکشنبه 4 خرداد در اوکراین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود. سرگی لاورف وزیر امورخارجه روسیه برگزاری انتخابات در شرایط فعلی را اقدامی غیر معمول خوانده است. وزیر امور خارجه اوکراین نیز از از ناظران بین المللی دعوت نموده تا با حضور در این کشور و نظارت بر برگزاری انتخابات جلوی اقدامات تهدیدآمیز روسیه را بگیرند.


داخلی:

به گزارش خبرگزاری تسنیم سید عباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه در مصاحبه با روزنامه گاردین چاپ انگلیس ابراز امیدواری کرده تا 29 تیرماه به توافق جامع در مذاکرات هسته ای برسیم. دور بعدی مذاکرات در 23 اردیبهشت آغاز می گردد و عراقچی آن را دشوارترین مرحله تا رسیدن به توافق نهایی توصیف کرده است.مذاکرات کارشناسی از دیروز آغاز شده است.

در بازار سکه و ارز قیمت ها کاهش یافته است. سکه بهارآزادی طرح جدید با کاهش 0.7 درصدی به 1 میلیون و 11 هزار تومان رسیده است. سکه بهار آزادی بیش از 2 درصد از ارزش محاسباتی پایین تر است. ارزش محاسباتی بر مبنای قیمت جهانی طلا و قیمت دلار در بازار آزاد بدست می‌آید . ریال در برابر دلار آمریکا اندکی تقویت شده به طوری که هر دلار با 3305 تومان معاوضه شده است.

دولت قیمت هر کیلوگرم سی. ان .جی را برای استفاده خودرو ها از 652 تومان به 600 تومان کاهش داده است. روزانه 20 میلیون متر مکعب سی ان جی در بیش از 2200 جایگاه به فروش می رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به گفته رئیس کل گمرک ایران سالانه 20 میلیارد دلار کالای قاچاق وارد کشور می شود.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چشم انداز بامدادی بازار چهارشنبه 17 اردیبهشت 1393 - 7 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نفت سبک تگزاس ، بورس فلزات اساسی ، تحولات اوکراین ، بازار سکه ، خبرگزاری مهر ، کارگزاری مفید ، روزنامه گاردین