فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی  شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 10 می 20

بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 10 می 20

ویرایش: 1393/2/20
نویسنده: fars-ads
تاکید دوباره رئیس بانک مرکزی امریکا در مورد بهبود اوضاع اقتصادی این کشور موجب تقویت ارزش دلار و کاهش بهای جهانی طلا شده است. صحبت های رئیس بانک مرکزی اروپا در ارتباط با احتمال به کارگیری دور تازه ای از محرک های پولی به رشد شاخص های سهام اروپا و البته تضعیف ارزش یورو کمک کرده است.

ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا به آمادگی این نهاد برای حمایت بیشتر از رشد اقتصادی اشاره کرده اگرچه به گفته وی این نهاد قبل از برداشتن گام های تازه، منتظر مشخص شدن برآوردهای جدید در ماه آینده میلادی می ماند. صحبت های دراگی برای تضعیف ارزش یورو و رشد قیمت سهام در بازارهای اروپایی کافی بود. ارزش یورو در برابر دلار نزدیک به 1 درصد تضعیف شده و نرخ برابری به 1.3749 دلار به ازای هر یورو رسیده است. ارزش یورو در حالی در برابر دلار تضعیف شد که رئیس فدرال رزرو در جلسه چهارشنبه عصر در کنگره امریکا تاکید کرد که برنامه های حمایتی فعلا ادامه خواهد یافت.

قیمت جهانی طلا با افت 1.2 درصدی به 1287 دلار در هر اونس رسیده است. تضعیف ارزش یورو و همچنین موضع گیری های احتیاط آمیز روسیه در قبال اوکراین به کاهش تقاضا برای نگهداری طلا کمک کرده است. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه این هفته به طور غیر منتظره از جدایی طلبان شرق اوکراین خواست که رای گیری بر سر استقلال از دولت مرکزی را به تعویق بی اندازند.

در سمت شاخص های اقتصادی، گزارش ها از افزایش مازاد تجاری چین و رشد بخش خدمات امریکا حکایت دارد. بر اساس گزارش جدید گمرک چین، ارزش صادرات در اولین ماه فصل بهار 0.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته که بسیار بهتر از افت 6.6 درصدی ماه قبل است. واردات نیز 0.8 درصد افزایش یافته در حالی که ماه قبل افت ناامید کننده 11.3 درصدی را ثبت کرده بود. از طرف دیگر، نرخ تورم در سطح مصرف کننده نسبت به ماقبل 0.6 درصد کمتر شده و به 1.8 درصد رسیده است. کاهش نرخ تورم چین در این شرایط به عنوان نشانه ای از ضعیف شدن قدرت تقاضا تعبیر می شود. به طور مشابه، روند افت قیمت ها در سطح تولید کننده نیز شتاب گرفته است.

در بورس فلزات لندن، قیمت سرب و مس و قلع بین 0.2 تا 0.7 درصد افزایش یافته در حالی که قیمت آلومینیوم و روی به ترتیب 1.4 و 0.3 درصد کاهش یافته است. اگر صحبت های رئیس بانک مرکزی اروپا در مورد اقدامات حمایتی نبود قیمت فلزات می توانست پایین تر از این باشد. نیکل جهش 8.6 درصدی را ثبت کرده و به 19820 دلار در هر تن رسیده است. تداوم محدودیت صادرات از سوی اندونزی و احتمال اختلال در عرضه نیکل از سوی روسیه به دلیل تحریم های احتمالی غرب از دلایل رشد قابل توجه نیکل است.

قیمت جهانی اوره بیش از 3 درصد کاهش یافته تا مجموع افت سه هفته ای اوره به بیش از 10 درصد برسد. سنگ آهن افت 3.4 درصدی را ثبت کرده و قرارداد یک ماهه سنگ آهن 62% تحویل چین در قیمت 101.7 دلار در هر تن داد و ستد شده است.

در هفته پیش رو، نرخ رشد تولیدات صنعتی چین اعلام می شود که احتمالا افزایش یافته و از 8.8 به 8.9 درصد رسیده است. اولین برآوردها از نرخ رشد اقتصادی ژاپن و منطقه یورو در فصل زمستان هم روز پنجشنبه منتشر می شود. گزارش مهم روز جمعه از امریکا نیز احتمالا نشان می دهد که اطمینان مصرف کنندگان نسبت به آینده اقتصاد بیشتر شده است.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بولتن و دورنمای هفتگی بازارهای جهانی شنبه 20 اردیبهشت 1393 - 10 می 20 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کارگزاری مفید ، www.emofid.com ، رئیس بانک مرکزی امریکا ، ارزش دلار ، بهای جهانی طلا ، ارزش یورو ، رئیس فدرال رزرو ، طلا ، شاخص های اقتصادی