فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جزایری که کسی حق ورود به آنها را ندارد

جزایری که کسی حق ورود به آنها را ندارد

ویرایش: 1393/2/21
نویسنده: f_ebrahimi
در علم جغرافیا خشکی هایی که با آب احاطه شده اند جزیره نام دارند و همانطور که مشخص است دسترسی به آن ها سخت است و به نوعی قرنطینه هستند حال فرض کنید در جزیره ای قرار دارید که خودش از ایزوله ترین جزیره های دنیا است و چه حالی خواهید داشت؟بیماری های مختلفی تا به حال بوده است که دنیا را فراگرفته اند و انسان های بسیاری را کشته اند. برخی از این بیماری های به نوعی واگیردار بوده اند که مردم مجبور به قرنطینه کردن بیماران بوده اند.در دوره های مختلف برخی جزیره ها محلی برای قرنطینه انسان های مختلف بوده اند و انسان های بسیاری در آن ها جانشان را از دست داده اند که از همین رو به آدم کش ترین جزایر دنیا نیز معروف شده اند.Grosse Island: در سال 1845 تا 1849 یک قحطی سیب زمینی در ایرلند به وجود آمد که سبب شد بسیاری از مردم این کشور خانه خود را ترک کنند و راهی کشورهای دیگر شوند.یکی از اهداف آن ها کبک کانادا بود اما دولت این کشور مهاجران ایرلندی را تنها در جزیره |Grosse Island| ساکن کرد.

در این جزیره به خاطر بیماری های به وجود آمده و تیفوس بیش از 10 هزار ایرلندی جان خودشان را از دست دادند و افراد بسیار کمی توانستند از آن خارج شوند.

Molokai: در نزدیکی هاوایی جزیره ای به نام |Molokai| قرار دارد که در سال های 1866 تا 1969 به یکی از بزرگترین قرنطینه های بیماران جذامی تبدیل شده بود.این جزیره در ابتدا تنها مشکوک به جذام بود اما با به وجود آمدن قرنطینه های بسیار زیاد نزدیک به 10 هزار نفر بیمار شدند.با تمام شدن بیماری و از بین رفتن فعالیت های آن درسال 1969 بسیاری از این جزیره خارج شدند اما افرادی که خانواده هایشان را از دست داده بودند در آن باقی ماندند.

Spinalonga: در نزدیکی اسپانیا جزیره ای وجود دارد که به عنوان بزرگترین قرنطینه اروپا شناخته می شود.

این جزیره که |Spinalonga| نام دارد در سال های 1903 تا 1957 به عنوان جزیره ای برای قرنطینه بیماران جذامی از سراسر اروپا استفاده می شده است.این جزیره بعد از پایان یافتن بیماری در سال 1975 بسته شد و دیگری کسی به آن بازنگشت. البته انسان های بسیارزیادی در این جزیره خودشان را از دست دادند و در همان جا دفن شدند.

Swinburne&Hoffman: نیویورک در قرن 19 مورد تهاجم بیماری طاعون قرار گرفت و بسیاری از مردم جان خودشان را از دست دادند به همین علت این دوجزیره |Hoffman| و |Swinburne| برای قرنطینه کردن این بیماران و مهاجران مورد استفاده قرار گرفت.

در این جزیره آزمایش و تحقیقاتی در مورد این بیماری انجام شد و البته انسان های زیادی جان خودشان را از دست دادند.بعد از پایان جنگ جهانی اول، جزیره ها نیز قرنطینه شدند و از آن زمان برای همیشه بازدید و ورود به آن ها ممنوع اعلام شد.

Dubrovnik: در سال 1627 و در خارج از دیوارهای کرواسی شهری ساخته شد که به جزیره قرنطینه |Dubrovnik| معروف است.

ین شهر که به عنوان بزرگترین شهر قرنطینه نیز شناخته می شود بسیاری از بیماران واگیر که از مهاجران و یا مردم کشور بودند در خود جای می داد و کمتر کسی می توانست از آن سالم خارج شود.این شهر به گورستان انسان های زیادی تبدیل شده است. این روزها این شهر برای بازدید قرار گرفته است و حس ترس و مرگ در آن جریان دارند.


منبع: rozanehonline.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره جزایری که کسی حق ورود به آنها را ندارد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: علم جغرافیا ، جزیره ، قرنطینه ، جزیره های دنیا ، بیماری ، آدم کش ، قحطی