فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه بازار  دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 - 12می 2014

خلاصه بازار دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 - 12می 2014

ویرایش: 1393/2/22
نویسنده: fars-ads
شاخص کل بورس تهران در حالی که در ابتدای بازار روند افزایشی داشته اما در نهایت، برای دومین روز متوالی کاهش یافته است. شاخص کل بورس با افت 0.2 درصدی معادل 138 واحد به 77596.13 واحد رسیده است. در جریان معاملات امروز، مخابرات ایران در حالی بیشترین تاثیر را بر افت شاخص داشته که گروه مپنا و ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ از افت بیشتر آن جلوگیری کرده اند. همچنین، ارزش معاملات، بدون در نظر گرفتن معاملات بلوکی افزایش 15 درصدی داشته است.

بیش از نیمی از شرکت ها با کاهش ارزش مواجه شده اند. نزدیک به 15 درصد از ارزش معاملات مربوط به معامله بلوکی فولاد خوزستان می باشد و پس از آن شرکت سایپا بیشترین ارزش معاملات را داشته است. همچنین صنایع خودرویی و فلزات اساسی بیشترین ارزش معاملات را خود اختصاص داده اند.

همگی شرکت های گروه خودرو به جز شرکت سازه پویش، با افزایش ارزش مواجه شده اند. ایران خودرو و سایپا با افزایش 4 درصدی و صف خرید به کار خود پایان داده اند. ایران خودرو در قیمت 276 تومان که بیشینه 4 ماه اخیر و سایپا در 280 تومان که بیشینه سابقه معاملاتی خود می باشد، بسته شده اند.

در جریان معاملات امروز، تعداد 2 میلیارد سهم معادل 13.3 درصد از سهام شرکت گسترش نفت و گاز پارسيان از طرف شركت سرمايه گذاري غدير به قيمت پايه هر سهم 1250 تومان در نماد پارسان4 فروخته شده است.
سرمایه گذاری غدیر و گسترش نفت و گاز پارسیان جمعا اقدام به خرید 39.55 درصد از سهام شرکت پتروشیمی پارس کرده اند و غدیر که از سهامداران پارسان می باشد، جهت تامین مالی این سرمایه گذاری جدید اقدام به فروش آن کرده است.

به جز بانک های اقتصاد نوین و کارآفرین، همگی بانک ها کاهش ارزش را تجربه کرده اند. بانک کارآفرین در حالی با افزایش نزدیک به 4 درصدی مواجه شده که بانک ملت نزدیک به 1 درصد و صادرات بیش از 1 درصد کاهش یافته اند. بانک صادرات برای هشتمین روز متوالی زیر 100 تومان بسته شده است.

مخابرات ایران برای ششمین روز متوالی کاهش یافته و نزدیک به 4 درصد در آخرین معامله افت داشته است. در سویی دیگر، شرکت ارتباطات سیار ایران نیز با کاهش 1 درصدی به کمینه دو هفته اخیر خود رسیده است.

در گروه فرآورده های نفتی به جز پالایش نفت شیراز، سایر پالایشگاه ها کاهش قیمت داشته اند. پالایش نفت بندرعباس با افت نزدیک به 2 درصد، برای چهارمین روز متوالی کاهش یافته است.

به گفته سخنگوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، امروز نشستی بین مقامات ایران و این نهاد نظارتی سازمان ملل برگزار خواهد شد که هدف از آن، بحث درباره چارچوب همکاری‌ های دو طرف عنوان شده است. این نشست، یک روز پیش از چهارمین دور گفت‌وگوهای ایران و کشورهای 1+5 در وین، جهت تدوین پیش‌نویس توافق جامع هسته‌ای انجام می گیرد.

بر اساس جدیدترین گزارش ها از شرق اوکراین، استقلال ‌طلبان هوادار روسیه مدعی پیروزی 90 درصدی در همه پرسی دیروز شهرهای شرقی دونتسک و لوهانسک شده‌اند.

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار دستورالعمل عرضه اولیه سهام به روش ثبت سفارش در فرابورس را تصویب و ابلاغ کرده است.

مجلس شورای اسلامی سقف مجموع حق مالکیت مستقیم و غیرمستقیم سهام و کرسی مدیریتی بنگاه های اقتصادی برای هر موسسه و نهاد عمومی غیردولتی را 40 درصد تعیین و تهاتر بدهی های دولت به این نهادها را از طریق واگذاری سهام بنگاه ها ممنوع اعلام کرده است.

در پی سفر اخیر نخست وزیر پاکستان به ایران، دو طرف بر ادامه پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان توافق کرده اند. چندی پیش، این پروژه بر سر پایبند نبودن پاکستان به تعهدات خود متوقف شده بود.

معاون مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران از انجام مذاکرات این شرکت با شرکت هایی از اروپا و آسیا برای مشارکت در توسعه میادین مستقل خبر می دهد.

در بازار سکه و ارز، نرخ برابری دلار به ریال با افت 0.3 درصدی به 3230 تومان رسیده است. سکه طرح جدید نیز با 1.2 درصد افت، در محدوده کمینه دو هفته اخیر و در قیمت 968 هزار تومان معامله می شود.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خلاصه بازار دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 - 12می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شاخص کل بورس تهران ، مخابرات ، گروه مپنا ، ملي‌ صنايع‌ مس‌ ايران‌ ، سایپا ، فولاد خوزستان ، ایران خودرو ، نفت و گاز پارسيان ، سرمايه گذاري غدير