فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

چشم انداز بامدادی بازار  شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014

چشم انداز بامدادی بازار شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014

ویرایش: 1393/3/3
نویسنده: fars-ads


جهانی:

بازارهای مالی جهان در پی گزارش های امیدوارکننده اقتصادی از امریکا و چین در محدوده مثبت بسته شده اند. شاخص S&P 500 امریکا با رشد 0.4 درصدی مواجه شده و شاخصNikkei توکیو رشد 0.9 درصدی داشته است.

قیمت فلزات اساسی در پایان هفته افزایش یافته است. قیمت هر تن مس با رشد 0.9 درصدی به 6990 دلار رسیده که بیشینه دو ماه اخیر است. آلومینیوم با رشد نزدیک به 3 درصد، در بیشینه 3 هفته اخیر خود معامله شده و روی با افزایش 0.5 درصدی مواجه شده است. خبر رشد شاخص فعالیت کارخانجات چین به رشد قیمت ها کمک کرده است.

در بازار انرژی، قیمت نفت برنت دریای شمال با رشد 0.6 درصدی به 109.9 دلار در هر بشکه رسیده است.

چهارشنبه شب متن صورت جلسه بانک مرکزی امریکا موسوم به فدرال رزرو منتشر شده است که نشان می دهد اعضای این نهاد نگران افزایش نرخ تورم نیستند و انتظار دارند نرخ تورم همچنان زیر 2 درصد باقی بماند.

در امریکا، آمار فروش خانه های موجود و نوساز افزایش یافته اگرچه رشد فروش خانه های موجود کمتر از انتظار بوده است. این گزارش ها از بهبود دوباره بازار مسکن بعد از سرمای غیر معمول زمستان خبر می دهند.

شاخص PMI بانک HSBC برای بخش کارخانجات چین برای دومین ماه متوالی افزایش یافته و به 49.7 واحد رسیده است. رشد شاخص بیش از انتظار کارشناسان بوده اما کماکان برای پنجمین ماه زیر عدد 50 قرار دارد. عدد 50 در این شاخص مرز بین رشد و کاهش فعالیت ها در بخش کارخانجات است.

در حوزه یورو، شاخصPMI كارخانجات فرانسه برای دومین ماه متوالی کاهش یافته و به 49.3 واحد رسیده است در حالی که انتظار می رفت این شاخص کماکان بالای عدد 50 باشد. شاخصPMI كارخانجات آلمان نیز بیش از انتظارات کاهش یافته و به 52.9 واحد رسیده است.

با این حال، موسسات اعتبارسنجی با اشاره به بهبود چشم انداز اقتصادی اسپانیا و یونان، رتبه های اعتباری این دو کشور را بالا برده اند. رتبه های این کشور ها در جریان بحران بدهی های اروپا پایین آمده بود.

هر انس طلا با 0.3 درصد کاهش 1292 دلار معامله شده است. مردم اوکراین، فردا برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور به پای صندوق های رای خواهند رفت. با وجود ادامه تنش ها بین شبه نظامیان هوادار روسیه و نظامیان ارتش اوکراین در شرق این کشور گفته می شود برگزاری موفقیت آمیز این دور از انتخابات ممکن است نقطه عطفی در حل بحران این کشور باشد.

داخلی:

بر اساس گزارش روز جمعه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ایران در راستای عمل به توافق اولیه با 5+1 ذخایر اورانیوم با غنای بالا را به میزان 80 درصد کاهش داده و همکاری های خود با آژانس جهت حل مسائل را بیشتر کرده است. همچنین به گزارش خبرگزاری تسنیم، پایگاه خبری المانیتور از احتمال دیدار بین تیم مذاکره‌کننده ایران و اتحادیه اروپا در هفته آینده در استانبول خبر داده است.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر اینکه نوسانات قیمتی در بازار ارز پایدار نخواهد بود، سیاست ها و برنامه های جدید این بانک در کنترل بازار ارز را تشریح کرده است. همچنین معاون نظارتی بانک مرکزی اعلام کرده است که بانک ها می توانند با استفاده از عقود مشارکت حقوقی و سرمایه گذاری مستقیم، به سرمایه گذاری در سهام شرکت های موجود یا ایجاد شرکت جدید اقدام نمایند.

در بازار سکه و ارز، نرخ برابری دلار به ریال با افت 0.1 درصدی به 3288 تومان رسیده و سکه طرح جدید نیز با 0.3 درصد افت نسبت به صبح چهارشنبه، در قیمت 988 هزار تومان بسته شده است.

به گزارش دنیای اقتصاد، در حالی که در روزهای اخیر قیمت خودرو در بازار با کاهش روبه‌رو شده اما روز گذشته رئیس شورای رقابت از نهایی شدن فرمولی متفاوت خبر داده که در صورت اجرای آن قیمت خودرو افزایش می‌یابد.

به گفته سازمان خصوصی سازی، 706 میلیارد ریال سهم دولتی از ابتدای امسال تا نیمه اردیبهشت ماه واگذار شده است.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چشم انداز بامدادی بازار شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شاخص S&P 500 امریکا ، شاخصNikkei ، شاخص PMI ، بانک مرکزی ، قیمت خودرو ، دنیای اقتصاد ، سکه و ارز