فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

خلاصه بازار شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014

خلاصه بازار شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014

ویرایش: 1393/3/3
نویسنده: fars-ads


شاخص کل بورس تهران در حالی با روند افزایشی آغاز گردید که در نهایت، با افت اندکی معادل 64 واحد به 76703.90 واحد رسیده است. در جریان معاملات امروز، پالایش نفت بندرعباس در حالی بیشترین تاثیر را بر افت شاخص داشته که پتروشیمی خارک تاثیر آن را محدود کرده است. همچنین ارزش معاملات، بدون در نظر گرفتن معاملات بلوکی بیش از 51 درصد کاهش داشته است.

در حدود نیمی از شرکت ها با کاهش ارزش مواجه شده اند و بانک پاسارگاد بیشترین ارزش معاملات را داشته است. همچنین صنایع خودرویی و بانک ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داده اند.

ایران خودرو کم نوسان بوده و در قیمت پایانی 0.6 درصد افزایش یافته است. درحالی که سایپا برای چهارمین روز متوالی کاهش یافته و با افت بیش از 3 درصدی مواجه شده است.

بانک ها معاملات پر نوسانی داشته اند. بانک صادرات برای سومین روز متوالی کاهش یافته و با بیش از 1 درصد افت مواجه شده است. گفتنی است، بانک سرمایه با رشد بیش از 4 درصد در قیمت پایانی، برای سومین روز متوالی افزایش یافته است.

مخابرات ایران نزدیک به 2 درصد در آخرین معامله افت داشته است. در سویی دیگر، شرکت ارتباطات سیار ایران پس از سه روز متوالی افزایش، با کاهش محدود 0.1 درصدی همراه شده است.

در گروه فرآورده های نفتی، همگی پالایشگاه ها در قیمت پایانی افت داشته اند. پالایش نفت بندرعباس با افت نزدیک به 2 درصد، برای سومین روز متوالی کاهش یافته است.

در بازار سکه و ارز، نرخ برابری دلار به ریال با افت 0.5 درصدی به 3271 تومان رسیده است. همچنین، قیمت هر سکه امامی با کاهش محدودی، 987 هزار تومان مبادله می شود.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود از همکاری مناسب ایران با این نهاد بین المللی خبر داده است. این نهاد تائید کرده که ایران از طرف خود به تمام مفاد توافق 6 ماهه هسته ای جامه عمل پوشانده است. بر اساس این گزارش، ایران در راستای عمل به توافق اولیه با گروه 1+5 ذخایر اورانیوم با غنای بالا را به میزان 80 درصد کاهش داده است.

دبیر کمیته بازنگری قراردادهای نفتی، با تشریح جزئیات این قرارداد ها اعلام کرده که سود سرمایه ‌گذاری به صورت فی و تعیین درصدی در برابر تغییرات بازار نفت در نظر گرفته خواهد شد و برای میادین متفاوت سود متفاوتی پرداخت می گردد.

به گفته رئیس اتحادیه صنایع آلومینیوم علیرغم ابلاغ مصوبه دولت برای کاهش نرخ گشایش LC به 30 درصد، این نرخ همچنان 110 تا 130 درصد است. به گفته وی، تداوم تحریم‌ ها واردات مواد اولیه برای شرکت‌ های این مجموعه را با مشکل روبرو می سازد.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت از افزایش تولید روزانه 85 هزار بشکه ‌ای‌ میدان مشترک نفتی یادآوران تا هفت ماه دیگر خبر داده است.


منبع: کارگزاری مفید www.emofid.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خلاصه بازار شنبه 3 خرداد 1393 - 24 می 2014 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: شاخص کل بورس تهران ، پالایش نفت بندرعباس ، بانک پاسارگاد ، بانک صادرات ، صنایع آلومینیوم ، گروه 1+5 ، مخابرات ایران