فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ایران دوست داشتنی من

ایران دوست داشتنی من

ویرایش: 1393/8/17
نویسنده: luckyguy
ایران دوست داشتنی من
ایران به پایتختی تهران در جنوب غربی قاره آسیا قرار گرفته و با 000/648/1 کیلومتر مربع مساحت و نزدیک به 70 میلیون نفر جمعیت دارد . در این کشور قوم های گوناگون فارس، کرد، ترک، لر، بلوچ، و... نیز اقلیت های ارمنی ، آشوری، کلیمی و زرتشتی در کنار هم به سر می برند و به فرهنگ قومی خود و نیز یکپارچگی فرهنگ ایرانی حرمت می نهند.
همه جای این سرزمین پهناور هم از جهت بناهای تابستانی و هم از جهت مناظر و چشم اندازهای طبیعی دیدنی است. شاید ایران از معدود کشورهای جهان است که در آن هم آب و هوای سرد کوهستانی، هم آب و هوای گرم و مرطوب و هم آب و هوای گرم کویری وجود دارد؛ به گونه ای که گاه اختلاف درجة هوا به بیش از چهل درجه می رسد یعنی هنگامی که برای مثال، در جنوب کشور هوا پنجاه درجه بالای صفر است در شمال غربی یا شرقی حداقل درجة هوا ده درجه است.
این کشور هم برای خاطر اندیشمندانی که در زمینه های گوناگون در دامان خویش پرورده شهره است و هم برای خاطر منابع سرشار ثروت های زیر زمینی و روی خاکی. از مهمترین کشورها بشمار می آید.

شهرهای مهم ایران از نظر تاریخی و اقتصادی عبارتند از ، آبادان، کاشان، ساری، امل، بوشهر، گنبد قابوس، نیشابور، سمنان، دامغان، بندرانزلی، شوشتر و شوش.

و از شهرهای مهم برای گردگشگری می توان، مشهد ، اصفهان، شیراز، تبریز، کرج، کرمانشاه، ارومیه، رشت، همدان، کرمان، اراک، اردبیل، یزد، قزوین، زنجان، سنندج، بندرعباس، و خرم آباد نام برد.منبع: خودم
امتیاز دهی به مقالهایران دوست داشتنی من
ایران دوست داشتنی من
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره ایران دوست داشتنی من نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ایران ، آسیا ، اقلیت ، کشور ، شهر ، هوا ، اصفهان