فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3 نوشیدنی عالی برای لاغری

3 نوشیدنی عالی برای لاغری

ویرایش: 1393/9/3
نویسنده: asra123
اگر به دنبال آب کردن چربی های شکمی هستید این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب 3 نوشیدنی به شما معرفی می کنیم ضمن آنکه دسترسی به آنها راحت است به کاهش وزن کمک بسیاری می کنند.

آب

اولین نوشیدنی مایه حیات یعنی آب است! نوشیدن آب به خصوص آب یخ به بدن کمک می‌کند تا کالری بیشتری بسوزاند. زیرا بدن برای آنکه دمای آب یخ را با دمای خود یکسان کند مجبور است کالری بیشتری بسوزاند. براساس نتایج یک مطالعه که در آلمان انجام شده است، نوشیدن دو لیوان آب یخ میزان سوخت و ساز بدن را دست کم 30 درصد افزایش می‌دهد.
همچنین نوشیدن آب به شما کمک می کند تا احساس سیری بیشتری داشته باشید. از این رو خوب است خوردن وعده های غذایی نوشیدن یک لیوان آب را برای خود تبدیل به عادت کنید و به جای نوشیدنی های پرکالری بهمراه غذا آب را جایگزین کنید.

نوشیدن مداوم آب کمک می کند تا از وزن آب اضافی که بدن برای هیدراته نگه داشتن خود ذخیره می کند خلاص شوید. اگر بدن دچار کمبود آب شود، سطح انرژی سلول ها دچار کاهش می شود و این موضوع سبب می شود تا فرد برای افزایش سطح انرژی غذای بيشتری بخورد در حالی که بدن تشنه است.

شیر کم چرب

نوشیدنی‌ دیگری که به لاغری و سوزاندن چربی‌های اطراف شکم کمک می‌کند، شیر است.شیر به علت در برداشتن کلسیم موجب افزایش سطح متابولیسم بدن می‌شود زیرا کلسیم سرعت شکست سلول‌های چربی را افزایش می‌دهد. همچنین شیر به علت داشتن پروتئین نیز سبب افزایش لاغری می شود زیرا پروتئین ها نسبت به قندها و چربی‌ها به انرژی بیشتری برای هضم احتیاج دارند و از طرفی دیگر چون دیرتر هضم می شوند برای مدت زمان بیشتری سبب سیری فرد می شوند و اشتها را کاهش می دهند. البته شیری که انتخاب می کنید باید کم چرب باشد. بد نیست برای آنکه از مزایای شیر حداکثر استفاده را ببرید چند تکه یخ هم در آن بریزید!

چای سبز

چای سبز سومین نوشیدنی پیشنهادی ما برای لاغری است البته نه از نظر اهمیت چرا که محققان سوئدی تحقیقی انجام داده اند که بر اساس آن مشخص شده است چای سبز حتی می تواند از آب نیز تاثیرگذارتر باشد.
محققان بر این گمانند که ترکیبات فیتوکمیکال‌ موجود در چای سبز که کاتچین نام دارند بدن را تحریک می کنند تا کالری بیشتری بسوزاند و درنتیجه از بین رفتن چربی شکمی را ترغیب می کند.اگر نوشیدن چای سبز با ورزش همراه شود تاثیر آن در لاغری بسیار بیشتر خواهد بود.


منبع:

http://www.abirooz.com/nutrition/item/1447-3-%D9%86%D9%88%D8%B4%DB%8C%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%B9%D8%A7

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 3 نوشیدنی عالی برای لاغری نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کاهش وزن آسان ، مواد غذایی لاغر کننده ، نوشیدنی های لاغر کننده ، چای سبز ، شیر ، اثر چای سبز در لاغری ، آب ، لاغری