فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت اول )

راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت اول )

ویرایش: 1394/9/7
نویسنده: chaampol
راز تغییر ناگهانی و ماندگاراز مجموعه سخنرانی های منتشرنشده آنتونی رابینز

مقدمه:

آنتونی رابینز یکی از پر انرژی ترین و حاضرجواب ترین سخنرانان دو دهه اخیر در حوزه موفقیت به شمار می آید. ویژگی برجسته رابینز تازگی مطالب و غنایی مشهود سخنرانی های اوست. او در هر محفلی و برای هر گروه شنونده ای چیزی برای گفتن و آموختن دارد. خود رابینز این توان خارق العاده را نتیجه مطالعه فراوان و مستمر و شور و شوق تمام ناشدنی اش در یادگیری موضوعات جدید خودشناسی و خود آگاهی می داند. برنامه هفتگی رابینزاصلا جای خالی ندارد. او یا در حال سخنرانی است و یا در سخنرانی های بقیه استادان موفقیت شرکت می کند. بسیاری از موسسات و گروه های نیازمند درس های مهارت های زندگی برای خرید حتی یکساعت از وقت سخنرانی رابینز هزاران دلار هزینه می کنند و در هر سخنرانی هزاران مشتاق و علاقه مند برای حضور و دریافت رودررو و مستقیم درس ها سرودست می شکنند. رابینز دریای انرژی است و خودش سمبل و گواه زنده درستی گفته هایش است. او چون خودش تک تک درس ها و آموخته هایش را ابتدا در وجود خودش کشف می کند و پرورش می دهد ، این توانایی را دارد که برای هر شخصیتی که مقابلش بایستد آموخته اش را به شکل و زبان مناسب و جدید و منحصر به فردی خاص آن شخص توضیح دهد. به همین خاطر بسیاری از کسانی که مکررا در سخنرانی های رابینز شرکت می کنند معتقدند که او هرگز درسی تکراری نمی دهد بلکه هر درس او شیوه نگاه جدیدی به زندگی را مقابل شنونده بازمی کند. زبان آنتونی رابینز زبانی آشنا و عاری از هر نوع پیچیدگی و سخت نمایی است. او مثل استادان دانشگاه حرف نمی زند و به مدرک دکترایش نمی نازد. یکبار رابینز در دانشگاه مهندسی کالیفرنیا مقابل صدها استاد و پروفسور سخنرانی خود را با جمله مشهور اینشتن شروع کرد که تنها کسی می تواند ادعا کند چیز پیچیده ای را فهمیده که قادر باشد آن را به زبان ساده بیان کند و من اینجا هستم تا مساله به ظاهر غامض و پیچیده زندگی را به زبان ساده و قابل فهم برای همه برایتان بیان کنم.

رابینز از کلمات ساده و قابل فهم استفاده می کند. اما بعد از هر سخنرانی باید ساعتها و روزها روی تک تک جملات و درسهای او تعمق کرد و مصداق آنها را در زندگی عادی به خاطر آورد و این همان نقطه ای است که انسان شیفته رابینز می شود! در واقع بعد از هرسخنرانی رابینز ، شنونده در زندگی روزمره خود ده ها مساله تا آن موقع لاینحل را پیدا می کند که قفل تک تک این مسائل با جمله ای از سخنرانی رابینز باز می شود و از مقابل ذهن او این مسائل و مشکلات برای همیشه محو می گردد.

در این قسمت متن سخنرانی یکساعته ای از رابینز را برای جمعی از معتادین در حال ترک مرکز بازپروری غیر انتفاعی نیوجرسی می خوانیم . بر طبق آمار از بین پانصد نفری که در این سخنرانی حضورداشتند فقط بیست و هفت نفر دوباره پس از ترک مجددا به مواد مخدر روی آوردند و بیش از چهارصد و هفتاد نفر برای همیشه مواد مخدر را ترک کردند! این آمار در تاریخ آن مرکز بی سابقه بوده است.سلام! من تونی رابینز هستم. امروز دعوت مدیر مرکز را برای حضور در بین شما دوستان پذیرفتم و به همراه خانواده اینجا آمدم تا هم همسرم و هم فرزندم عاقبت روی آوردن به اعتیاد را از نزدیک در چشمان و نگاه تک تک شما شاهد باشند. وقتی خواستم پسرم را اینجا بیاورم ، یکی از دوستانم که اتفاقا دکترای روانشناسی دارد گفت که ممکن است این بازدید برای پسرم بدآموزی داشته باشد، اما من برعکس او بر این باورم که همین یکساعت بازدید برای پسرم از صدها ساعت سخنرانی اختصاصی من برای او بیشتر مفید است!؟ می دانید چرا!؟ چون او رنج و درد و عذاب دست و پنجه نرم کردن با مواد مخدر الآن با تمام وجودش حس می کند و می تواند در نگاه های شما رد پای همه پوچی و بیهودگی و اضطراب و دل آشوبی حاصل از مواد مخدر را از نزدیک ببیند.

متاسفانه عجله دارم و باید سریع بروم! اما قول می دهم که در فرصتی دیگر برای شما یک هفته کامل وقت بگذارم و تمام آنچه دارم را با شما در میان بگذارم. اما به راستی داشتنی های من به چه درد شما می خورد وقتی گرانبهاترین دارایی خود یعنی عمر و جسمتان را به این راحتی فروخته اید و ازدست داده اید!؟؟ تک تک شما رنج و عذاب زیادی را در زندگی تحمل کرده اید. حتی بسیاری از شما از فکر بازگشت به زندگی عادی و روبرو شدن با آن رنج و عذاب کشنده و طاقت فرسای محیط بیرون به وحشت می افتید. اما همین شما الآن از مواد مخدر بیشتر از آن عذاب و اذیت می ترسید! چه اتفاقی افتاده است!؟ شما که چند ماه پیش و یا شاید چند سال پیش به مواد مخدر به عنوان ناجی آرامبخش نگاه می کردید و در آن لذت آرام شدن و راحت شدن را جستجو می کردید ، اکنون نظرتان عوض شده و تصمیم گرفته اید که عذاب زندگی را به جان بخرید و خود را از شر اهریمن شکنجه گر اعتیاد نجات دهید! چرا!؟ جواب خیلی ساده است! شما جای لذت و رنج را در ذهن خود عوض کرده اید و به محض انجام اینکار به یکباره تصمیم گرفته اید که اعتیاد خود را ترک کنید. به همین سادگی و به همین سرعت همه چیز دگرگون شد و شما از قالب یک عاشق مواد مخدر به صورت دشمن سرسخت این مواد درآمده اید. همه این اتفاقات درست لحظه ای رخ داد که شما عنصر لذت را از مصرف موادمخدر باز پس گرفتید و به جای آن زنجیررنج و عذاب و درد را به پای آن بستید. آن اراده مشهور که همه دنبالش هستند تا با یک قصد و نیت مردانه همه چیز را دگرگون سازند همین هنر و مهارت عوض کردن جای رنج و لذت در موضوعات و مسائل زندگی است.

چرا چاق هستید و به ورزش روی نمی آورید!؟ جواب ساده است! چون چیزی درون ذهن شما دائم در حال نجوای این باور بی معناست که چاق بودن نه تنها اشکالی ندارد بلکه چیزی لذت بخش و خوشایند نیز هست! و برعکس گرسنگی و رژیم و تمرینات مرتب و منظم ورزشی خسته کننده و عذاب آور و زجر دهنده است و به راستی کدام موجود عالم را می شناسید که از رنج فراری نباشد و به سمت لذت و خوشی و راحتی حرکت نکند!؟ نتیجه این گوش دادن به نجوای غلط درونی هم چیزی جز همچنان چاق و بی ریخت ماندن و سرانجام بر اثر بیماری های ناشی از اضافه وزن به رنج افتادن چیز دیگری نمی تواند باشد.
منبع:

http://www.hkowsari.ir/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%87%D8

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت اول ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: داستانهای الهام بخش ، آنتونی رابینز ، مواد مخدر ، مجموعه داستانهای الهام بخش ، متن سخنرانی ، رمان ، موفقیت ، راز تغییر ناگهانی و ماندگار