فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت دوم  )

راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت دوم )

ویرایش: 1394/9/7
نویسنده: chaampol
ادامه قسمت اول:چرا بعضی فقر و نداری و بیچارگی راتحمل می کنند، نگاه حسرت آلود فرزندانشان و سوءتغذیه خانواده را شبانه روز به چشم می بینند ، اما با همه اینها برای ایجاد تحول درشرایط اقتصادی خود و خانواده دست به هیچ تلاشی نمی زنند و برعکس سعی می کنند به هر قیمتی که هست شرایط فعلی را همچنانکه هست حفظ کنند!؟ جواب بسیار ساده است!؟ آنها گمان می کنند شانس و اقبال با ایشان همراه نخواهد بود و با دست زدن به هر نوع اقدام و تغییر دادن شرایط فعلی همینی را که دارند هم از دست می دهند و وضعشان از اینکه هست بدترمی شود. ترس از عذاب بیشتر و درد و رنج زیادتر باعث می شود تا این افراد برای همیشه فقیر و درمانده بمانند و عذاب دست دراز کردن مقابل این و آن را به جان بخرند ، اما کوچکترین تلاشی برای بهبود شرایط مالی و شغلی و اجتماعی خود نکنند.این شخص کافی است یکبار برای همیشه با خود خلوت کند و رنجی که الآن بر وجود او و عزیزانش حاکم است را بدون هیچ پیشداوری و توجیهی نظاره کند وعذاب و دردی که از این بابت بر زندگی او و خانواده اش حاکم شده را با تمام وجود لمس کند و بعد آینده روشن و زیبا و لذت بخشی که در صورت تغییر و اقدام به کاری جدید نصیب او و خانواده اش می شود را به طور شفاف و روشن و مطمئن برای خود مجسم سازد. وقتی این تصویر لذت بخش برای تغییر در ذهنتان جاافتاد وذهن شما توانست رنج و درد و آزار بی حرکتی وضعیت فعلی را لمس کند بلافاصله همه چیز در درونتان دگرگون می شود و موتور تصمیم سازی داخل دلش فورا به کار می افتد و اودیگر حتی لحظه ای ماندن در شرایط فعلی را نمی تواند تحمل کند. دیگر کسی جلودار او نیست و مادامی که باوری جدید او را از تغییر نترساند او به تاخت و با اراده محکم شب و روز بیدار می ماند تا هر طور که شده این رنج و عذاب را از خانواده اش دور کند.فکر می کنید چرا بعضی ناگهان کمربندها را محکم می کنند و دندان ها را به هم فشار می دهند و شرایط عذاب آور کنونی شان رابه هم می ریزند و موجود جدیدی می شوند!؟ دلیلش همین است که آنها جای عامل رنج و لذت را در ذهن خود جابجا کرده اند!اکنون من مقابل شما ایستاده ام و نیم ساعت بیشتر فرصت ندارم تا راز ترک دائمی و پایدار اعتیاد را برای شما بگویم و من دوستانه به شما می گویم که کلید اصلی این قفل خود شما هستید! به درون خود برگردید و ببینید کدام باور ، کدام جمله و یا کدام دوست و نظریه باعث شد تا شما ماده مخدر را به عنوان عنصری لذت بخش و خوشایند تصور کنید و برای فرار از رنج های نه چندان عذاب آور و برای بسیاری معمولی زندگی ، به جای مقاومت به سوی این عنصر به ظاهر لذت بخش و راحت کننده روی آورید! حال کمی به وضعیت زندگی خود و دوستانتان که الآن مقابلتان قرار دارند نظری بیافکنید و ببینید آیا آن نظریه یا آن باور یا آن دوست حقیقت را می گفت و آیا واقعا لذت و حظی که در جستجویش بودید واقعا در مواد مخدر پنهان بود و یا شما از چاله درآمدید و در چاه افتادید و برای رهایی از رنج و عذابی که زیاد هم سخت نبود خود را به دردسر و رنجی بیشتردچار ساخته اید! وقتی به این باور به صورت ریشه دار و عمیق و از درون دست یابید، دیگر هیچ وسوسه ای نمی تواند شما را دوباره به ماده مخدر بازگرداند. شما برای همیشه از شر این اعتیاد واقعا لعنتی خلاص می شوید!

اما اگر ذره ای تکرار می کنم فقط ذره ای بر این باور باشید که شاید مواد مخدر در مواقع سخت به درد بخورند و بتوانند شما را از درد رها کنند ، بدانید که همیشه امکان بازگشت شما به این وضعیت فلاکت بار و عذاب آور وجود دارد. علت اینکه بعد از ترک به واسطه مجالست با دوستان ناباب بسیاری دوباره به اعتیاد بازمی گردند نیز دقیقا همین است. دوست ناباب با جملاتی که به هم می بافد عنصر رنج و عذاب را از مصرف مواد مخدر می گیرد و به جای آن عنصر لذت و خوشمزگی و خوشایندی را به آن منتسب می کند و بعد اتفاقی می افتد که شخص هنگام ترک اصلا گمان نمی کرد روزی رخ دهد. شیطانی که شما الآن از آن بیزارید و برای فرار او به این مرکز پناه آورده اید رنگ و لعاب یک فرشته را به خود می گیرد و دوباره شما را به دام می اندازد.

همه تغییرات بزرگی که در زندگی انسان های برجسته رخ داده به واسطه همین شناخت درد واقعی از لذت واقعی است. لحظه ای در زندگی این انسان های بزرگ آنها به خود آمده اند و احساس کرده اند که رنج وعذاب ناشی از وضعیت کنونی دیگر برایشان قابل تحمل نیست و برعکس آینده درخشان و خوشایندی که به واسطه تغییر نصیبشان می شود ارزش عوض شدن و دست به عمل زدن را دارد و آنها نیز چنین کرده اند و به مدارج عالی تری از زندگی دست یافته اند.

همراهانم بی تابی می کنند و از من می خواهند زودتر این سخنرانی را به پایان برسانم ، و من امیدوارم کلید تغییر ناگهانی و لحظه ای و ماندگار و جاودانه در تمام امور زندگی را در اختیار شما قرار داده باشم. این کلید بسیار ساده اما فوق العاده کارساز و موثر است. به وضعیت کنونی که دوستش نداریدرنج و عذاب و اندوه را منتسب سازید و به وضعیت جدیدی که آرزویش را دارید لذت و خوشی و زیبایی و شکوه و تعالی را مرتبط سازید. بعد بنشینید و غول درون خودتان را ببینید که در هیبت یک تصمیم بزرگ و مردانه در وجودتان شکل می گیرد و شما را وادارمی سازد تا در کمترین زمان قابل تصور بزرگترین تغییر را در تمام سطوح زندگی تان شاهد باشید.


منبع:

http://www.hkowsari.ir/%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D8%A7%DA%AF%D9%87%D8

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره راز تغییر ناگهانی و ماندگار ( قسمت دوم ) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: داستانهای الهام بخش ، آنتونی رابینز ، مواد مخدر ، مجموعه داستانهای الهام بخش ، متن سخنرانی ، رمان ، موفقیت ، راز تغییر ناگهانی و ماندگار