فارس ادز

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

 یه داستان صوتی خاص 

(با خوانش خود نویسنده)

از اون داستانها که کلی ذهن تون رو درگیر میکنه
و روزها بهش فکر خواهید کرد

اگر علاقه مند به دریافت رایگان بخشی از داستان هستید از طریق فرم تماس با ما اطلاع رسانی نمایید. 

داستان دنباله دار شش یخدانها - مریم برزویی

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

قانون جذب - تمرین روزاول

قانون جذب - تمرین روزاول

ویرایش: 1394/9/21
نویسنده: chaampol


مواهب‌تان را بشمارید
وقتی شمارش مواهبی را شروع کردم که در زندگی نصیب‌ام شده بود، کل زندگی‌ام تغییر کرد.

بی‌تردید شنیده‌اید که دیگران از عبارت «مواهب‌ات را بشمار» استفاده می‌کنند. وقتی به چیزهایی می‌اندیشید که برای‌شان سپاسگزارید، در حقیقت شما در حال شمارش آنها هستید. ولی چیزی که امکان دارد از آن آگاه نباشید آن است که شمردن موهبت‌هاتان یکی از مهم‌ترین تمرین‌هایی‌ست که تاکنون انجام داده‌اید، و در حقیقت به گونه‌ای جدی زندگیِ شما را تغییر خواهد داد و دیگرگون خواهد کرد.
وقتی در مقابل چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، صرف‌نظر از هر اندازه کوچک بودن‌شان، درخواهید یافت که روند افزایش آن چیزها خیلی زود شتاب می‌گیرد. اگر برای پولی که دارید سپاسگزار باشید، هر چقدر که باشد، آن گاه خواهید دید که پول شما به صورت غیرقابل باوری افزایش خواهد یافت، اگر برای ارتباط‌هاتان قدرشناس باشید، آنگاه خواهید دید که اگر روابط شما تاکنون خوب هم نبوده به گونه‌ی معجزه‌آسایی بهتر می‌شود. اگر برای کاری که دارید سپاسگزار باشید حتی اگر کار رویایی‌تان نیز نباشد متوجه خواهید شد که شرایط آن‌چنان پیش خواهد رفت که از کارتان لذت می‌برید و موقعیت‌های کاریِ بهتری به سراغ‌تان می‌آید. وقتی موهبت‌های داشته‌ی خود را درنظر نمی‌گیریم و آن‌ها را سبک سنگین نمی‌کنیم، آن گاه به صورت ناخودآگاه به شمارش و درنظر گرفتن نقاط منفیِ کار می‌پردازیم. هنگامی که درباره‌ی نداشته‌هامان صحبت می‌کنیم، ما نکات منفی را می‌شماریم. هنگامی که به دنبال تقصیر و اشتباه در دیگران می‌گردیم، منفی‌ها را ‌شمارش می‌کنیم یا وقتی که درباره‌ی ترافیک یا معطل شدن و ایستادن در صف، یا تأخیرها، مشکلات دولت‌ها یا نداشتن پول کافی و یا حتی وضع هوا غُر می‌زنیم، وقتی جنبه‌های منفی را می‌شماریم ناخواسته مقدارشان افزایش می‌یابد ولی در عین حال موهبت‌های در راه نیز از بین می‌رود. من هر دو روش را امتحان کرده‌ام، موهبت‌هایم را شمرده‌ام و گاهی نیز بدهی‌ها را. من می‌توانم شما را مطمئن کنم که برشمردن موهبت‌ها تنها راهی است که می‌توانید در زندگی از فراوانی برخوردار شوید.
بهتر است هنگام شمردن موهبت‌ها، شمارش از دست‌ات خارج شود تا اینکه به خاطر شمردن مشکلات ، موهبت‌ها از دل‌ات خارج شوند.
مالتبی. د. باب کوک (نویسنده و کشیش)
نخستین کاری که هر صبح یا در اولین فرصت در این روز باید انجام دهید آن است که موهبت‌های خود را بشمارید. شما برای این‌کار می‌توانید از کامپیوتر یا کتاب مخصوص یا یک دفترچه استفاده کنید تا تمام قدرشناسی‌تان را در یک جا قرار دهید. قرار است امروز شما ده موهبتی را لیست کنید که در زندگی داشته‌اید و برای آن قدرشناس هستید.
هنگامی که انیشتین سپاسگزاری می‌کرد، می‌اندیشید که چرا باید قدردان باشد. هنگامی که شما علت آنچه را بدانید که برایش قدردان هستید، آنگاه مرتبه‌ی قدرشناسی را بهتر احساس خواهید کرد. به خاطرداشته باشید که عملکرد قدرشناسی به توجه و میزان احساس شما بستگی دارد بنابراین برای هر مورد روی لیست‌ تهیه شده علت قدردانی‌تان را نسبت به آن بنویسید.
در اینجا چند روش نمونه برای لیست‌تان ارائه شده است:
– من بسیار خوشبختم که —– را دارم زیرا —– .
– من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .
– من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .
– من به راستی برای —– سپاسگزارم زیرا —– .
پس از آنکه تهیه و تنظیم لیست خود را به پایان بردید، به ابتدا برگردید و هر مورد را بخوانید، یا آرام یا با صدای بلند. هنگامی که به پایان هر موهبت رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم. و حس قدرشناسی را برای آن موهبتی که نصیب‌تان شده به شدت احساس کنید. برای آنکه حس سپاسگزاریِ بیشتری داشته باشید می‌توانید نسبت به خداوند، جهان، خوبی‌ها، روح، زندگی، نیکی و یا هر مفهومی که به آن اعتقاددارید احساس سپاسگزاری کنید. هنگامی که حس سپاسگزاریِ خود را بی‌واسطه نسبت به کسی یا چیزی بیان می‌دارید، آن را بیشتر احساس می‌کنید و قدرشناسی‌تان نیروی بیشتری خواهدداشت و موهبت بیشتری برای‌تان خلق خواهد کرد! در حقیقت به همین سبب بوده که بومی‌ها و فرهنگ‌های قدیمی نشانه‌هایی مانند خورشید را برمی‌گزیده‌اند تا قدرشناسیِ خود را نسبت به آن نشان دهند. آن‌ها نشانه‌ها و نمادهای فیزیکی را انتخاب می‌کرده‌اند تا آن را به عنوان منشأ جهانی نیک فرض کنند و با تمرکز بر آن نشانه، قدرشناسیِ بیشتری را احساس می‌کرده‌اند.
تمرین شمارش موهبت‌های زندگی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است و می‌تواند زندگیِ شما را دیگرگون کند.


منبع: کانال تلگرام افراد مثبت
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قانون جذب - تمرین روزاول نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: قانون جذب ، تمرین روزاول ، مواهب‌ ، قانون جذب چیست ، صحت قانون جذب ، روش اجرایی قانون جذب ، چگونه قانون جذب را اجر کنیم ، حقایقی در مورد قانون جذب ، همه چیز در مورد قانون جذب